sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Ochrona głowy

4.8571428571429 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.86 (7 głosów)
Ochrona głowy

Ochrona głowy

Ochrona głowy oraz karku jest istotna praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym, podczas budowy, remontu, a nawet podczas wykonywania działań serwisowych. Najbardziej narażona na uszkodzenia jest głowa, szczególnie podczas prac wysokościowych, prac na powierzchni zero, gdzie występują różnego rodzaju zagrożenia, wynikające ze spadających przedmiotów, lub też będące efektem działań suwnic, dźwigów czy też prac wysokościowych. Ochrona głowy zapewnia kompletną ochronę w przypadku gdy nastąpi uderzenie. Ochrona ta jest szczególnie istotna ze względu na wysoki stopień śmiertelności lub poważnych problemów zdrowotnych, które występują podczas ewentualnego uszkodzenia tej części ciała.

Wzmacniane czapki letnie

Pewnego rodzaju ochroną głowy są specjalne, wzmacniane tworzywem sztucznym czapki letnie z daszkiem. Jest to produkt, który jest powszechnie stosowany w miejscach, gdzie występuje małe zagrożenie wynikające z urazu głowy przez spadające przedmioty. Jest to ochrona pośrednia, nie gwarantująca całkowitego zabezpieczenia głowy, jednak pozwalająca na ochronę przed lekkimi uderzeniami lub ewentualnymi uszkodzeniami, które wynikają chociażby ze zderzenia z twardymi przedmiotami. Czapki letnie to czapki z daszkiem, które posiadają wzmacnianą konstrukcję. Sama konstrukcja jest w pełni regulowana. Posiadają one możliwość stosowania zarówno bezpośrednio na głowę, jak również w komplecie z czapkami zimowymi, jeżeli istnieje taka konieczność. Twarde tworzywo jest tworzywem, które składa się z kilku części, dzięki czemu czapka posiada w pełni regulowany rozmiar oraz jest wygodna podczas użytkowania. Daszek chroni czoło oraz oczy przed ewentualnym uszkodzeniem. Twardy materiał chroni głowę przed ostrymi przedmiotami, które mogą doprowadzić do jej rozcięcia. Czapki z daszkiem, nawet wzmacniane, nie chronią przed ciężkimi i bardzo twardymi przedmiotami.

Kaski oraz hełmy i akcesoria

Najważniejszą ochronę głowy o najwyższym stopniu skuteczności posiadają kaski i hełmy wraz z akcesoriami. Wykonane z bardzo twardego, odpowiednio wykonanego tworzywa, posiadają specjalną konstrukcję amortyzującą uderzenie, a także całkowitą trwałość, która chroni głowę. Muszą być stosowane wszędzie tam, gdzie ryzyko urazu głowy jest wysokie. Ochrona głowy jest kluczowa przede wszystkim ze względu na możliwość uderzenia przez ciężki lub ostry przedmiot, a także ze względu na możliwość upadku. Kask czy hełm w niemalże 100% chroni głowę przed taką ewentualnością. Dodatkowo, do kasków i hełmów proponujemy szeroką ofertę akcesoriów. Są to akcesoria pozwalające na pewne zamontowanie kasku na głowie, a także ochronę karku czy też szyi. W ten sposób kask chroni nie tylko samą głowę, ale może chronić również twarz, a także szyję. Twardy materiał zapewnia ochronę, specjalne pasy zapewniają amortyzację, a mocowanie pozwala na trwałe zamocowanie kasku bez ryzyka zsunięcia się z głowy.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png