sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

ESD & ATEX

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (12 głosów)
ESD & ATEX

ESD & ATEX - e-chains®

Wymagania dotyczące zapobieganiu wyładowaniom statycznym w aplikacjach ciągle się zwiększają w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Zasadniczo, istnieją dwa powody takiego stanu rzeczy: 

ESD
  • Unikanie ładunków w zakresie procesów produkcji elementów lub zespołów elektronicznych
ATEX
  • Zapobieganie palnym wyładowaniom w środowisku zagrożonym wybuchem

Korzyści wynikające z wykorzystania produktów ESD

  • Sprawdzony przez lata w czasie stosowania w strefach z ochroną przeciwwybuchową
  • Prowadniki otwierane wciskowo z elementami mocującymi i podziałem wewnętrznym w wersji ESD i ATEX dostępne prosto z magazynu.
  • Materiał ESD przetestowany ponad 10 milionami cykli do największych wymagań
  • Produkty standaryzowane - igumid ESD z certyfikatem PTB
  • Krótki czas dostawy: 7.00 - 20.00 - zamówienia i dostawa

 

W 1992 roku igus® razem z PTB ((Physikalisch-Technische Bundesanstalt) w Braunschweig przeprowadził pomiary oporności elektrycznej powierzchni wycieku dla prowadników kablowych igus® w specjalnym materiale igumid GC, uzupełnione o dodatkowe certyfikaty w 1998 i 1999 roku zgodne z wymogami DIN 53482 oraz wytycznymi dla elektryczności statycznej "ZH1/200" Federacji Związków Zawodowych. W toku dalszych innowacji, materiał igumid ESD został certyfikowany przez PTB (Physikalisch-Technische-Bundesanstalt) w maju 2002 roku. Jeśli chodzi o właściwości, materiał igumid ESD łączy w sobie wymagania ESD oraz czynniki ATEX. W niektórych wymaganiach mechanicznych, igumid ESD przewyższa standardowy materiał igumid GLW i został przetestowany w laboratorium igus® ponad 10 milionów cykli.

 

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png