sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Chłodziwo

3.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.73 (11 głosów)
Chłodziwo

Chłodziwo, jak sama nazwa wskazuje, to substancja, której zadaniem jest schłodzenie, czy też odebranie ciepła konkretnemu elementowi. Najbardziej znanym chłodziwem jest płyn chłodniczy stosowany w naszych samochodach. Jednak nie jest to jedyna substancja tego typu. Na rynku jest wiele znanych chłodziw, które pełnią bardzo ważne role w życiu różnorodnych maszyn i sprzętów. Dlatego dobór odpowiedniego chłodziwa stanowi niezwykle ważną decyzję, która może zaważyć o niezawodności i wydajności albo o szybkim zużyciu i stracie pieniędzy przy wykorzystywanych maszynach. 

W naszym sklepie oferujemy Państwu różnego rodzaju chłodziwa przeznaczone do maszyn obróbkowych. Posiadamy wiele produktów pochodzących od renomowanych producentów gwarantujących ich najwyższą jakość oraz skuteczność działania. Oferujemy m.in. oleje do obróbki skrawaniem w postaci koncentratu do rozcieńczania, który charakteryzuje się wysokim okresem działania (nawet do roku), a przy tym nie wytrąca osadów, nie pieni się i korzystnie wpływa na gładkość obrabianej powierzchni. Dzięki olejom do obróbki wiórowej zwiększy się prędkość cięcia obrabiarki oraz wydłuży żywotność narzędzi. Płyny chłodząco-smarujące pozwalają na stosowanie ich zarówno przy obróbce metali żelaznych, jak i nieżelaznych, zaś oleje do gwintowania i nawiercania dobrze zapobiegają mikronierównościom. 

Te i wiele innych substancji chłodzących o skutecznym działaniu i w atrakcyjnej cenie znajdą Państwo w naszym sklepie. Stosując nasze chłodziwa mają Państwo pewność długotrwałej i efektywnej pracy Państwa urządzeń. Dodatkowo prawidłowo dobrana substancja chłodząca wspomoże proces obróbki, zwiększy trwałość narzędzi oraz poprawi jakość powierzchni, dzięki czemu praca maszyny będzie sprawniejsza i łatwiejsza. 

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą naszych produktów. Poza chłodziwami posiadamy również wiele klejów i środków mocujących, różne rodzaje smarów i olejów, uszczelniaczy połączeń oraz wiele innych produktów najwyższej jakości.

Płyn chłodząco-smarujacy Ultracut 370 5L - ROCOL

ULTRACUT 370 Plus powinien być stosowany między 40: 1 a 60: 1 do cięcia i między 50: 1 a 70: 1 do szlifowania w zależności od stopnia ciężkości pracy, materiału obrabianego i twardości wody.
 

 • Aby zapewnić dokładność rozcieńczenia, zaleca się użycie automatycznego mieszacza płynów ROCOL. W przypadku mieszania ręcznego dodać koncentrat do wody o zalecanym stosunku rozcieńczenia, stale mieszając. 

 •  Zaleca się stosowanie odpowiedniego produktu do pielęgnacji obrabiarki ROCOL ULTRAGUARD® przy zmianie płynów. Optymalną trwałość płynów uzyskuje się przez odpowiednie wstępne czyszczenie maszyny, prawidłową kontrolę rozcieńczania i regularną konserwację płynu, szczególnie przed weekendami i okresami przestoju. 

 •  ULTRACUT 370 Plus należy przechowywać w oryginalnym pojemniku w chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu, w temperaturze od + 5 ° C do + 30 ° C.

 • W przypadku przechowywania zgodnie z powyższymi wytycznymi okres przydatności do spożycia wynosi 1 rok od daty produkcji

Kalibracja refraktometru:

Współczynnik rozcieńczenia 30:1 40:1 50:1 60:1 70:1 80:1
Odczyt refraktometru 2.1 1.6 1.3 1.1 0.9 0.8


SZCZEGÓLNE WŁAŚCIWOŚCI

 • Wysokie rozcieńczenie - niski koszt emulsji
 • Długie życie emulsji
 • Bardzo dobra ochrona antykorozyjna
 • Niskie pienienie 

DANE TECHNICZNE

Wygląd: żółto-zielony koncentrat, tworzący przejrzystą, fluorescencyjną, zieloną emulsję
Zapach: łagodny
Azotyny: nie zawiera
Biocydy: nie zawiera formaldehydów zawierających biocydy.
Ciężar właściwy: 1,0
pH 9,5 w rozcieńczeniu 15:1
Lepkość: 144 cSt w temp. 25°C
Olej mineralny: zawiera 25% rafinowanego oleju mineralnego
Przechowywanie: przechowywać w temp. od 0°C do 30°C. Nie dopuścić do zamrożenia. Przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego słońca.
   
492,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Preparat do gwintowania TEREBOR - 250ML F

Zatosowanie:

do gwintowania stali trudnoobrabialnych, a w szczególności:
- stale nierdzewne,
- stale kwasoodporne,
- stale o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie
30,42 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Pasta do gwintowania CIMTAP -1l
Pasta do gwintowania Cimtap jest mieszaniną aktywnych środków smarnych (EP) w postaci pasty, mieszalnej z wodą i nie zawierającej azotynów.
 
Cimtap jest zalecany do operacji gwintowania i wirowania począwszy od gwintowania ręcznego do wysoce zautomatyzowanych operacji na metalach żelaznych i nieżelaznych. Jest kompatybilny ze wszystkimi płynami chłodzaco-smarujacymi Cimcool i może być dodawany w celu poprawy własności smarnych.
 

Właściwości i zalety

 • Zwiększa wydajność produkcyjną — najefektywniej działa przy wysokich prędkościach gwintowania.
 • Wydłuża żywotność gwintownika — eliminuje zgrzewanie wiórów i pękanie gwintowników.
 • Jest czysty — łatwo miesza się z wodą i nie pozostawia osadów na maszynie.
 • Kompatybilny z produktami Cimcool, ulega dyspersji w mieszaninach płynów Cimcool i poprawia właściwości skrawania.
 • Przyjemny w użyciu — nie dymi i jest bezwonny.

Sposób użycia

Cimtap może być używany przy obróbce stali, żeliwa, stopów niklowych i stali nierdzewnej oraz odlewów aluminiowych w następujący sposób:
 1. Nałożyć nierozcieńczoną pastę przy pomocy pędzla lub zanurzenie.
 2. Rozpuścić w wodzie w stosunku 1 do 4 i dozować przez smarowniczkę.
 3. Przy wysokowydajnych operacjach dodać do płynów Cimcool w stężeniu do 5%.
 

Usuwanie

Łatwy do usuniecia. Wystarczy zmyć go woda lub alkalicznym środkiem myjącym..
 

Przewóz i magazynowanie

Chronić przed mrozem.
 

Opakowanie

Dostępny w kartonach zawierających 24 puszki 1 litrowe lub na paletach 12 sztuk w opakowaniach 5 litrowych. Pakowany również w beczki 120 i 30 litrowe.
 

Karta Bezpieczeństwa Produktu

Kiedy produkt jest przenoszony informacje dotyczące Zdrowia, Bezpieczeństwa i Środowiska oraz inne specyficzne informacje powiny być zaczerpnięte z Karty Bezpieczeństwa Produktu.
98,65 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Preparat do gwintowania TEREBOR- 500 ml

Zatosowanie:

do gwintowania stali trudnoobrabialnych, a w szczególności:
- stale nierdzewne,
- stale kwasoodporne,
- stale o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie
51,54 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Preparat do gwintowania TEREBOR-5 l

Zatosowanie:

do gwintowania stali trudnoobrabialnych, a w szczególności:
- stale nierdzewne,
- stale kwasoodporne,
- stale o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie
432,35 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Wysokowydajny olej obróbkowy VARIOCUT B40-500ml
Fluid stosowany przy obróbce elementów metalowych - do gwintowania stali węglowych i niskostopowych - czysty.
34,32 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol 5L
ARTESOL JEST KONCENTRATEM OLEJU OBRÓBKOWEGO, PRZEZNACZONEGO DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM ORAZ DO OBRÓBKI PLASTYCZNEJ. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. WYKONANY JEST NA BAZIE WYSOKORAFINOWANYCH OLEJÓW MINERALNYCH. NIE ZAWIERA ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH, ZWIĄZKÓW BORU ANI AZOTYNU SODU.

Zastosowanie

ARTEsol jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nierekomenduje się stężenia poniżej 3.5%. Z reguły stosowane jest stężenie 4÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. W procesie tłoczenia stosowane są emulsje o stężeniu od 2% (stężenie 2% jest wystarczające dla tłocznia np. blachodachówki). Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cienkim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20° przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą inżektorów. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.05.

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest ponad roczny okres stosowania bez wymiany. Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia. Emulsje nie wykazują negatywnego oddziaływania na większość powłok lakierniczych, dzięki czemu są odpowiednie do obróbki elementów lakierowanych, w tym blachodachówki.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują z wiązki powodujące podrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje zawierają olej mineralny, jednakże po rozcieńczeniu są w pewnym stopniu biodegradowalne, przez co niewielkie ubytki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska.

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol
Barwa - - Brązowa
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-040 g/cm3 0,9
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 270
Zawartość oleju mineralnego - % 65

WŁAŚCIWOŚCI  EMULSJI O STĘŻENIU 3,5% W TYPOWEJWODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol
Barwa - - Białą
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, mleczna, be
z osadu
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,2
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanie oleju ARTEsol
 • Toczenie, frezowanie, wiercenie i inne operacje obróbki żeliwa, stali i metali kolorowych; walcowanie blach stalowych.
Właściwości:
 • Biostabilny, kompatybilny z twardą wodą, pozbawiony zapachu, bezpopiołowy, nie powoduje plamienia po wyżarzaniu.
70,36 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol 1L
ARTESOL JEST KONCENTRATEM OLEJU OBRÓBKOWEGO, PRZEZNACZONEGO DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM ORAZ DO OBRÓBKI PLASTYCZNEJ. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. WYKONANY JEST NA BAZIE WYSOKORAFINOWANYCH OLEJÓW MINERALNYCH. NIE ZAWIERA ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH, ZWIĄZKÓW BORU ANI AZOTYNU SODU.

Zastosowanie

ARTEsol jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nierekomenduje się stężenia poniżej 3.5%. Z reguły stosowane jest stężenie 4÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. W procesie tłoczenia stosowane są emulsje o stężeniu od 2% (stężenie 2% jest wystarczające dla tłocznia np. blachodachówki). Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cienkim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20° przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą inżektorów. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.05.

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest ponad roczny okres stosowania bez wymiany. Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia. Emulsje nie wykazują negatywnego oddziaływania na większość powłok lakierniczych, dzięki czemu są odpowiednie do obróbki elementów lakierowanych, w tym blachodachówki.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują z wiązki powodujące podrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje zawierają olej mineralny, jednakże po rozcieńczeniu są w pewnym stopniu biodegradowalne, przez co niewielkie ubytki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska.

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol
Barwa - - Brązowa
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-040 g/cm3 0,9
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 270
Zawartość oleju mineralnego - % 65

WŁAŚCIWOŚCI  EMULSJI O STĘŻENIU 3,5% W TYPOWEJWODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol
Barwa - - Białą
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, mleczna, be
z osadu
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,2
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanie oleju ARTEsol:
 • Toczenie, frezowanie, wiercenie i inne operacje obróbki żeliwa, stali i metali kolorowych; walcowanie blach stalowych.
Właściwości:
 • Biostabilny, kompatybilny z twardą wodą, pozbawiony zapachu, bezpopiołowy, nie powoduje plamienia po wyżarzaniu.
15,87 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol Super EP 5L
ARTESOL SUPER EP JEST KONCENTRATEM OLEJU OBRÓBKOWEGO, PRZEZNACZONEGO DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. WYKONANY JEST NA BAZIE WYSOKORAFINOWANYCH OLEJÓW MINERALNYCH. NIE ZAWIERA ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH, ZWIĄZKÓW BORU ANI AZOTYNU SODU.
 

Zastosowanie

ARTEsol Super EP jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nierekomenduje się stężenia poniżej 3%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość
obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cien kim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20°n przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą iniektorów. Koncentrat tworzy opalizujące mikroemulsje. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.05.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Super EP są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany. Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Super EP używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodujące podrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje zawierają olej mineralny, jednakże po rozcieńczeniu są w pewnym stopniu biodegradowalne, przez co niewielkie ubytki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska.
 

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super EP
Barwa - - Brązowa
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1,0
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 105
Zawartość oleju mineralnego - % 35

WŁAŚCIWOŚC I EMULSJI OSTĘŻENIU 2,5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super EP
Barwa - - barwna do białej
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, opalizująca
mikroemulsja
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,3
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanie:
 • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie): żeliwa, stali i metali kolorowych.
Właściwości:
 • Biostabilny, kompatybilny z twardą wodą, pozbawiony zapachu, bezpopiołowy, nie powoduje plamienia po wyżarzaniu
86,35 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol Super EP 1L
ARTESOL SUPER EP JEST KONCENTRATEM OLEJU OBRÓBKOWEGO, PRZEZNACZONEGO DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. WYKONANY JEST NA BAZIE WYSOKORAFINOWANYCH OLEJÓW MINERALNYCH. NIE ZAWIERA ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH, ZWIĄZKÓW BORU ANI AZOTYNU SODU.

Zastosowanie

ARTEsol Super EP jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nierekomenduje się stężenia poniżej 3%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość
obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cien kim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20°n przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą iniektorów. Koncentrat tworzy opalizujące mikroemulsje. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.05.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Super EP są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany. Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Super EP używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodujące podrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje zawierają olej mineralny, jednakże po rozcieńczeniu są w pewnym stopniu biodegradowalne, przez co niewielkie ubytki nie stwarzają zagrożenia dla
środowiska.
 

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super EP
Barwa - - Brązowa
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1,0
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 105
Zawartość oleju mineralnego - % 35

WŁAŚCIWOŚCI EMULSJI OSTĘŻENIU 2,5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super EP
Barwa - - barwna do białej
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, opalizująca
mikroemulsja
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,3
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanie:
 • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie): żeliwa, stali i metali kolorowych.
Właściwości:
 • Biostabilny, kompatybilny z twardą wodą, pozbawiony zapachu, bezpopiołowy, nie powoduje plamienia po wyżarzaniu
19,07 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol Ultra EP 5L
ARTESOL ULTRA EP JEST KONCENTRATEM, PRZEZNACZONYM DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN, ZWIĄZKÓW BORU, ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH ANI AZOTYNU SODU.
 

Zastosowanie

ARTEsol Ultra EP jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych).
  Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nie rekomenduje się stężenia poniżej 2.5%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych.
  Emulsje sporządza się z łatwością. W praktyce wystarczy wlać koncentrat do wody i zamieszać. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą inżektorów. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.15.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Ultra EP są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany.

Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Ultra EP używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodującepodrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje nie zawierają oleju mineralnego. Dzięki temu w środowisku pracy nie występuje tworzenie się mgły olejowej. Rozcieńczone emulsje w stężeniu poniżej 0,5% z łatwością ulegają biodegradacji. Dzięki temu niewielkie ubytki emulsji do kanalizacji nie powodują zagrożenia dla środowiska. Dodatkowo, ponieważ emulsje nie zawierają oleju mineralnego, nie zachodzi potrz
eba wydzielania oleju z emulsji przed procesem utylizacji na biologicznych oczyszczalniach ścieków.

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Ultra EP
Barwa - - Żółta
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1,15
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 35
Zawartość oleju mineralnego - % 0

WŁAŚCIWOŚCI EMULSJI OSTĘŻENIU 2,5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Ultra EP
Barwa - - biała
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, mleczna, be
z osadu
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,5
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanieoleju ARTEsol ULTRA EP:
 • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie) żeliwa, stali, w tym stali trudnoskrawalnych i innych materiałów, w tym węglików spiekanych, ciągnienie drutu ocynkowanego i stalowego.
Właściwości:
 • Produkt biostabilny i bezolejowy, łatwy do utylizacji, atrakcyjny ze względów BHP i ochrony środowiska, kompatybilny z twardą wodą.
96,74 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol Ultra EP 1L
ARTESOL ULTRA EP JEST KONCENTRATEM, PRZEZNACZONYM DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN, ZWIĄZKÓW BORU, ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH ANI AZOTYNU SODU.
 

Zastosowanie

ARTEsol Ultra EP jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych).
  Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nie rekomenduje się stężenia poniżej 2.5%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych.
  Emulsje sporządza się z łatwością. W praktyce wystarczy wlać koncentrat do wody i zamieszać. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą inżektorów. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.15.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Ultra EP są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany.

Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Ultra EP używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodującepodrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje nie zawierają oleju mineralnego. Dzięki temu w środowisku pracy nie występuje tworzenie się mgły olejowej. Rozcieńczone emulsje w stężeniu poniżej 0,5% z łatwością ulegają biodegradacji. Dzięki temu niewielkie ubytki emulsji do kanalizacji nie powodują zagrożenia dla środowiska. Dodatkowo, ponieważ emulsje nie zawierają oleju mineralnego, nie zachodzi potrz
eba wydzielania oleju z emulsji przed procesem utylizacji na biologicznych oczyszczalniach ścieków.

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Ultra EP
Barwa - - Żółta
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1,15
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 35
Zawartość oleju mineralnego - % 0

WŁAŚCIWOŚCI EMULSJI OSTĘŻENIU 2,5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Ultra EP
Barwa - - biała
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, mleczna, be
z osadu
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,5
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanie ARTEsol ULTRA EP:
 • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie) żeliwa, stali, w tym stali trudnoskrawalnych i innych materiałów, w tym węglików spiekanych, ciągnienie drutu ocynkowanego i stalowego.
Właściwości:
 • Produkt biostabilny i bezolejowy, łatwy do utylizacji, atrakcyjny ze względów BHP i ochrony środowiska, kompatybilny z twardą wodą.
21,16 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Wysokowydajny olej obróbkowy VARIOCUT B40-250ml
 • Wysokowydajny olej do przeciągania oraz nacinania kół zębatych z wysokiej klasy dodatkami do stali oraz stali nierdzewnej.
18,70 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol Super AL 5L
ARTESOL SUPER AL JEST KONCENTRATEM OLEJU OBRÓBKOWEGO, PRZEZNACZONEGO DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. WYKONANY JEST NA BAZIE WYSOKORAFINOWANYCH OLEJÓW MINERALNYCH. NIE ZAWIERA ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH, ZWIĄZKÓW BORU ANI AZOTYNU SODU.
 

Zastosowanie

ARTEsol Super AL jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nierekomenduje się stężenia poniżej 3%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość
obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cien kim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20°n przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą iniektorów. Koncentrat tworzy opalizujące mikroemulsje. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.05.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Super AL są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany. Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Super AL używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodujące podrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje zawierają olej mineralny, jednakże po rozcieńczeniu są w pewnym stopniu biodegradowalne, przez co niewielkie ubytki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska.
 

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super AL
Barwa - - Brązowa
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1,0
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 105
Zawartość oleju mineralnego - % 35

WŁAŚCIWOŚC I EMULSJI OSTĘŻENIU 2,5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super AL
Barwa - - barwna do białej
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, opalizująca
mikroemulsja
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,3
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak
Zastosowanie oleju ARTEsol SUPER AL:
 • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie) stopów miedzi i aluminium.
 • Walcowanie blach aluminiowych.
 • Szlifowanie żeliwa i stali, jeżeli wymagana jest wysoka ładkość obrabianej powierzchni
Właściwości:
 • Biostabilny, kompatybilny z twardą wodą, pozbawiony zapachu, nie powoduje plamienia po wyżarzaniu
86,35 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki skrawaniem Artesol Super AL 1L
ARTESOL SUPER AL JEST KONCENTRATEM OLEJU OBRÓBKOWEGO, PRZEZNACZONEGO DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. WYKONANY JEST NA BAZIE WYSOKORAFINOWANYCH OLEJÓW MINERALNYCH. NIE ZAWIERA ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH, ZWIĄZKÓW BORU ANI AZOTYNU SODU.
 

Zastosowanie

ARTEsol Super AL jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nierekomenduje się stężenia poniżej 3%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość
obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cien kim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20°n przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą iniektorów. Koncentrat tworzy opalizujące mikroemulsje. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.05.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Super AL są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany. Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Super AL używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu, nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie, a w ich składzie nie występują związki powodujące podrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje zawierają olej mineralny, jednakże po rozcieńczeniu są w pewnym stopniu biodegradowalne, przez co niewielkie ubytki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska.
 

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super AL
Barwa - - Brązowa
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1,0
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 105
Zawartość oleju mineralnego - % 35

WŁAŚCIWOŚC I EMULSJI OSTĘŻENIU 2,5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Super AL
Barwa - - barwna do białej
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz, opalizująca
mikroemulsja
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9,3
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak
Zastosowanie oleju ARTEsol SUPER AL:
 • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie) stopów miedzi i aluminium.
 • Walcowanie blach aluminiowych.
 • Szlifowanie żeliwa i stali, jeżeli wymagana jest wysoka ładkość obrabianej powierzchni
Właściwości:
 • Biostabilny, kompatybilny z twardą wodą, pozbawiony zapachu, nie powoduje plamienia po wyżarzaniu
19,68 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do gwintowania i nawiercania DUOSPRAY 500 ml CX-80

Preparat przeznaczony do skrawania metali żelaznych i nieżelaznych.
 

WŁAŚCIWOŚCI:
 

 • bardzo dobre właściwości przeciwzużyciowe i EP
 • wydłuża czas pracy narzędzi
 • zapobiega mikronierównościom
 • bardzo dobrze wykańcza powierzchnie (ma to udział w redukcji kosztów produkcji)
 • bardzo dobre właściwości przy różnorodnych parametrach skrawania
 • niski koszt utylizacji (ekologiczna ciecz chłodząca)
 • małe natężenie mgły olejowej, co poprawia warunki pracy

ZASTOSOWANIE:
 

 • obróbka skrawaniem twardych i bardzo twardych stali (stale łożyskowe), szczególnie stali żaroodpornych (NIMONIC i VASPALLOY) i stopów tytanu (do zastosowań lotniczych i medycznych)
 • może być również stosowany do stali niskowęglowych i stopów miedzi
 • toczenie, gwintowanie, frezowanie, cięcie, głębokie wiercenie
24,48 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Olej do obróbki wiórowej 8031 Spray 400 ml
LOCTITE 8030 to olej ogólnego przeznaczenia, ułatwiający maszynową obróbkę skrawaniem. 
Pozwala na zwiększenie prędkości cięcia, zapewniając wysoką jakość obrabianej powierzchni, a także wydłuża żywotność narzędzi. 
Można go stosować również w operacjach wiercenia. Jest odpowiedni do stali zwykłych i stopowych, ze stalą nierdzewną włącznie. Jednak nie powienien być stosowany na aluminium oraz na stopach tytanu i miedzi, tam gdzie ważna jest estetyka. 
Typowy zakres temperatury pracy to: -20 °C do +160 °C.

Stosuj produkt LOCTITE 8030 na narzędzie przed rozpoczęciem obróbki mechanicznej, jak i w trakcie.

O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8°C lub powyżej+28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.

Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. 
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami. 
Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

57,80 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
ebmia.pl/wiedza