Zawias wzmocniony CFMW (Rys.1) został zaprojektowany z myślą o aplikacjach bezpieczeństwa, jako model stosowany w komplecie z zawiasem CFSW, w którym zainstalowano wyłącznik bezpieczeństwa. Typ CFMW skonstruowano w taki sposób, aby mógł przenosić bardzo duże obciążenia mechaniczne. Jest to istotnym czynnikiem w maszynach o wymaganym dużym stopniu niezawodności.

Zawias CFMW

Rys.1. Zawiasy wzmocnione CFMW (wersja niższa).

Nowy zawias wzmocniony CFMW, oprócz unikalnego kształtu, posiada wyjątkowe cechy konstrukcyjne. W całości, łącznie ze sworzniem wykonany jest z SUPER-technopolimeru. Sworzeń o średnicy 13,5 mm jest pasowany bez luzu w korpusie zawiasu tak, aby para tych elementów mogła swobodnie pracować przy obciążeniach sięgających wadze pospolitego „malucha” (Fiat 126p) – maksymalnie 760 kg (rys. 2). Zakres pracy wynosi od 00do 1800, co umożliwia pełne otwarcie najcięższych nawet drzwi. Sposób montażu odbywa się za pomocą:

  • śrub (M6 UNI 5933 ISO 10642 lub M6 UNI 5931 ISO 4762)
  • nakrętek (M6 UNI 5588 ISO 4032), które uniemożliwiają demontaż zawiasu CFMW od frontu.

Schemat - siły działające na zawias

Testy wytrzymałościowe

Siła osiowa

Siła promieniowa

Siła pod kątem 90°

Oznaczenie

Maks. obciążenie statyczne Sa [N]

Maks. limit obciążenia statycznego Sr [N]

Maks. limit obciążenia statycznego S90 [N]

CFMW.70

4500

7600

5800

CFMW.110

2100

2800

1300

Maksymalne obciążenie statyczne to wartość, powyżej której materiał może ulec uszkodzeniu. Dla wybranej aplikacji należy więc dobrać odpowiedni współczynnik bezpieczeństwa.

Rys.2 Obciążenia dla zawiasów wzmocnionych CFMW.70 i CFMW.110.

Zawias wzmocniony CFMW świetnie sprawdza się aplikacji ciężkich, gdzie istotnym czynnikiem jest wysoka estetyka wykonania, np. ciężkie osłony maszyn budowlanych, drzwi szaf pancernych. Zarówno materiał – SUPER-technopolimer, jaki i sposób montażu (wyklucza spawanie), bardzo korzystnie wpływają na wysoką odporność połączenia na warunki środowiskowe oraz korozję. Temperatura pracy – od -400 do 1000C pozwala zastosować zawiasy wzmocnione CFMW do elementów pracujących w warunkach atmosferycznych, takich jak osłony silników ciężkiego sprzętu, gdzie mamy do czynienia z dużym zakresem amplitudy temperatur.  Branże, dla których „siłacz” CFMW będzie interesujący to przemysł rolniczy, maszyn ciężkich, zbrojeniowy.

Strony katalogowe prezentowanych produktów: