sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Siłowniki pneumatyczne

4.5454545454545 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.55 (11 głosów)
Siłowniki pneumatyczne

Siłowniki pneumatyczne znajdującej się w sklepie Akcesoria CNC są w wielu wariantach do wyboru. Są to siłowniki pneumatyczne jednostronne i dwustronne, a także o działaniu liniowym, obrotowym i dociskowym. Siłowniki tego rodzaju dostaną Państwo w naszym sklepie praktycznie od ręki. Oferta sklepu obejmuje siłownik pneumatyczny o średnicach tłoka od 6 do 250 mm, a każdy z nim jest wyprodukowany w oparciu o najnowsze technologie i spełnia wszelkie normy. Siłownik o działaniu jednostronnym i dwustronnym o średnicy tłoka 32 do 160 mm został wykonany według standardu ISO 6431, dlatego też może być swobodnie zamieniany z siłownikami zupełnie odmiennych producentów, które oczywiście zostały wyprodukowane w tej samej normie.

Oferta obejmuje aż ponad 3 tys. kompletnych siłowników pneumatycznych, a jeżeli życzą sobie Państwo specjalny rodzaj siłownika to prosimy o kontakt – wykonamy go na specjalne zamówienie.

Choć siłowniki pneumatyczne to niepozorne urządzenia, są naprawdę praktyczne i mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je zarówno w przydomowych oraz profesjonalnych warsztatach, jak również w przedsiębiorstwach przemysłowych. Potrafią wyręczyć człowieka w niejednym zadaniu. Chcesz poznać ich zastosowanie?

 

Rodzaje siłowników pneumatycznych

Siłowniki można podzielić na trzy typy, czyli siłowniki hydrauliczne, elektryczne i właśnie pneumatyczne. Te ostatnie pomimo prostej budowy mają zdecydowanie najbogatsze zastosowanie. Właśnie dlatego są nieustannie unowocześniane, co sprawia, że cały czas wykorzystywane są podczas wielu rozmaitych prac. Siłowniki pneumatyczne także można podzielić na kilka rodzajów. Na przykład ze względu na rodzaj ruchu roboczego wyróżnia się siłowniki liniowe, krzywoliniowe i kątowe, a ze względu na rodzaj użytego elementu roboczego – siłowniki mieszkowe, membranowe i tłokowe. Można także wyróżnić siłowniki pneumatyczne z tłoczyskiem oraz bez tłoczyska.

 

Jakie plusy mają siłowniki pneumatyczne?

Największą zaletą siłowników pneumatycznych jest bez wątpienia fakt, że mają niezwykle szerokie zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Służą do wprawiania w ruch urządzeń, których nie da się poruszyć siłą mięśni. Ponadto wprawiają w ruch maszyny wymagające ruchu jednostajnego lub regularnego.

Za duży plus siłowników pneumatycznych uznaje się także prostą obsługę i nieskomplikowaną budowę. Co więcej, napędzane są za pomocą sprężonego powietrza, które jest dostępne w każdym miejscu. Stanowią doskonałą alternatywę dla siłowników elektrycznych w miejscach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej. Ponadto warto wspomnieć, że siłowniki pneumatyczne są bardzo wytrzymałe i świetnie radzą sobie w trudnych warunkach pracy – zarówno przy wysokich, jak i niskich temperaturach. Są także w pełni bezpieczne w obsłudze oraz neutralne dla środowiska.

Atutem siłowników pneumatycznych jest również możliwość wykonania ich na zamówienie według konkretnych wytycznych. Na terenie kraju istnieje wiele przedsiębiorstw, które tworzą takie urządzenia na indywidualne zamówienie. Z tego rozwiązania korzysta znacząca część firm z branży przemysłowej.

 

Poznaj zastosowanie siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne najczęściej stosowane są w halach produkcyjnych firm z branży przemysłowej. Stanowią element linii produkcyjnych, linii do pakowania gotowych produktów, a także pras i nie tylko. Ponadto siłowniki pneumatyczne używane są w urządzeniach wykorzystywanych przez służby ratunkowe, czyli np. w przecinakach czy rozwierakach. Stanowią również element drzwi w autach, który usprawnia ich otwieranie, a także część samochodów ciężarowych służącą do podnoszenia oraz opuszczania platform wyładunkowych. Siłowniki pneumatyczne wykorzystywane są również jako element bram wjazdowych zamykanych i otwieranych automatycznie.

 

 

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png