Lampa warsztatowa stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdego warsztatu, jak i przydomowego garażu. Świetnie sprawdza się podczas różnego rodzaju napraw oraz majsterkowania. Przed zakupem lampy warsztatowej warto zwrócić uwagę na to, aby skutecznie oświetlała przestrzeń roboczą, a także była wygodna w użyciu. Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem przenośnego źródła światła? Zapraszamy do lektury!

 

Lampa warsztatowa – akcesorium przydatne w każdym warsztacie

Lampa warsztatowa to niezwykle praktyczne akcesorium, które stanowi funkcjonalne uzupełnienie oświetlenia zarówno w warsztacie, jak i garażu. Przyda się m.in. przy stole warsztatowym, gdzie często trzeba doświetlić różnego rodzaju detale, jak również w kanale samochodowym, w którym zwykle innego źródła światła nie ma. Lampa warsztatowa oświetli wszystkie szczegóły i pomoże szybciej uporać się z każdą usterką. Szczególne zastosowanie lampy warsztatowe mają w warsztatach samochodowych, gdzie na co dzień pracuje się nad usprawnieniem działania samochodów, które wyposażone są przecież w mnóstwo małych elementów. Bez tak skutecznego źródła światła trudno byłoby wykonać prace naprawcze w aucie. Dlaczego? Warsztaty – zarówno te profesjonalne, jak i przydomowe są dość słabo doświetlone światłem słonecznym. Dodatkowo są to pomieszczenia niezbyt duże, w których większość miejsca zajmuje samochód. Gdy jeszcze otworzy się jego maskę, drzwi czy bagażnik, dostęp światła jeszcze bardziej się zmniejsza ze względu na powstanie cieni. Jednak dzięki lampie warsztatowej można skutecznie oświetlić każdą, nawet najciemniejszą przestrzeń i dotrzeć do najgłębiej osadzonych elementów auta. I choć niektórzy uważają, że równie dobrym rozwiązaniem jest latarka, warto pamiętać, że ma ona dużo mniejsze natężenie światła. Nie będzie więc tak efektywna jak lampa warsztatowa.

Latarki i lampy warsztatowe znajdziesz w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/8849-lampy-maszynowe-latarki

 

Jaką lampę warsztatową wybrać?

Lampy warsztatowe doceniane są przede wszystkim za skuteczność świetlną. Do tego bardzo ważną cechą tego akcesorium jest mobilność, a to m.in. za sprawą bardzo długiego przewodu, jeśli mówimy o zasilaniu sieciowym oczywiście. Dużą popularnością cieszą się bowiem również lampy na akumulator, który jest bardzo pojemny. Warto także pamiętać, że istnieje również model lampy z zasilaniem niskonapięciowym (12 V) z zapalniczki samochodowej. Takie rozwiązanie przyda się w trakcie przymusowego postoju w trasie, dlatego warto mieć ją w swoim bagażniku.

Ważne jest również oczywiście, aby lampa warsztatowa zapewniała światło o mocnym strumieniu, a także, by kąt świecenia był regulowany. I to jest właśnie skuteczność świetlna. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, by lampa warsztatowa była wyposażona w lupę, dzięki czemu możliwe będzie powiększenie małych elementów podczas pracy.

Ponadto wybierając lampę warsztatową dobrze jest zwrócić uwagę na jej trwałość, a więc na to, jaka jest jakość materiałów użytych do jej wykonania, jak również ich odporność na wilgoć. Tu należy też sprawdzić zabezpieczenie źródeł światła, ponieważ są one podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz wrażliwe na działanie chemicznych preparatów, które często są obecne w warsztatach samochodowych.

Bardzo przydatne jest również rozwiązanie, które pozwala na przytwierdzenie lampy warsztatowej w każdym miejscu roboczym. Dobrze jest więc zainwestować w lampę wyposażoną w zawieszkę oraz magnes. Będzie to bardzo przydatne podczas napraw pod maską pojazdu oraz pod karoserią, korzystając z kanału samochodowego.

 

Lampy warsztatowe do konkretnych zastosowań

Odpowiednie oświetlenie warsztatu czy przydomowego garażu to gwarancja przeprowadzenia skutecznych prac. Mowa tu m.in. o pracach lakierniczych, ponieważ do tego potrzebne jest naprawdę dobre i mocne oświetlenie, które barwą będzie przypominało światło naturalne. W tym celu warto więc zastosować lampy warsztatowe z dużą liczbą diod LED. Ponieważ ich strumień świetlny jest bardzo intensywny, trzeba umieszczać je w dalszej odległości. Pomoże w tym stojak lub statyw na lampy – to bardzo praktyczne akcesorium. Wybierz taki stojak, który będzie miał regulowaną wysokość, dzięki czemu skierowanie światła na konkretny punkt nie będzie żadnym problemem.

Latarki i lampy warsztatowe znajdziesz w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/8849-lampy-maszynowe-latarki

Warto także wspomnieć o lampach inspekcyjnych, ułatwiających wgląd w trudno dostępne miejsca, do których inne oprawy świetlne nie będą w stanie dotrzeć. Są to akumulatorowe lampy o niewielkich rozmiarach. Okazują się wprost niezbędnym wsparciem podczas wykonywania różnego rodzaju napraw, a także przeprowadzania konserwacji w miejscach, w których inne lampy nie zapewnią odpowiedniego oświetlenia.