Ogranicznik głębokości wiercenia to przyrząd używany podczas wykonywania otworów. Dzięki niemu można w szybki i bardzo prosty sposób ustawić odpowiednią głębokość wiercenia, co niezwykle ułatwi przeprowadzanie prac zarówno w przypadku cienkich, jak i grubych materiałów. Ogranicznik przydaje się zaś w szczególności podczas wiercenia w delikatnych powierzchniach, by nie przebić ich na wylot. Coraz częściej ograniczniki głębokości wiercenia dołączone są do zestawów z wiertarkami i stanowią standardowe wyposażenie takich kompletów.

 

Co to jest ogranicznik głębokości wiercenia?

Jeśli planujesz zakup wiertarki, dobrym wyborem będzie właśnie zestaw z najbardziej przydatnymi narzędziami, wśród których niewątpliwie powinien znaleźć się ogranicznik głębokości wiercenia. Dzięki niemu można bowiem bardzo łatwo wyregulować głębokość otworu podczas wiercenia. A jego działanie jest naprawdę proste! Mechanizm przenosi moment obrotowy z elektronarzędzia na śruby. To wszystko możliwe jest za sprawą bezpośredniego kontaktu akcesorium ze śrubą w momencie, w którym ta styka się z materiałem. Warto także wspomnieć, że ogranicznik nie wpływa w sposób negatywny na stan obrabianego elementu – nie generuje żadnych zniszczeń ani odkształceń.

Narzędzia skrawające i akcesoria kupią Państwo w naszym sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/1349-narzedzia-skrawajace

narzędzia skrawające

 

Zestaw ograniczników głębokości wiercenia – z czego się składa?

Zestaw ograniczników głębokości wiercenia najczęściej składa się z kilku różnych rodzajów ograniczników o średnicach od 6 mm do 10 mm. Dzięki różnorodności rozmiarów można bardzo precyzyjnie wykonać otwór, co ma szczególne znaczenie w przypadku kołków. Ograniczniki montuje się naprawdę łatwo, dlatego nie ma obawy, że przekrzywią się na wiertle. Nie można jednak zapominać, że jakość ich pracy zależy przede wszystkim od tego, z jakiego tworzywa zostały wykonane. Najlepszym rozwiązaniem są ograniczniki z ciśnieniowego odlewu stopu cynku.

 

Ogranicznik wiercenia - zalety

Największym plusem ograniczników głębokości wiercenia jest precyzja, jaką zapewniają. Otóż pozwalają one na dokładne ustawienie głębokości wiercenia, co jest w szczególności zauważalne w przypadku wykonywania otworów pod kołki. Ponadto ograniczniki są łatwe i proste w montażu. Nie ma możliwości, że wypadną w trakcie pracy, a co najważniejsze – nie powodują uszkodzeń narzędzia, a także nie przekrzywiają się na wiertle w trakcie wiercenia. Warto także wspomnieć, że forma ograniczników jest uniwersalna, dlatego można ich używać na różnych modelach urządzeń. Nie można również pominąć faktu, że ograniczniki są po prostu bardzo wygodne. Stosując je nie ma konieczności znakowania lub mierzenia otworów. Format przedmiotu poddawanego obróbce nie wpływa w żaden sposób na jakość pracy.