Wkręty są to akcesoria niezbędne podczas łączenia różnego rodzaju elementów. Najczęściej używane wkręty dostępne w sklepach budowlano-remontowych to te przeznaczone do drewna, metalu oraz karton-gipsu. Zwykłe wkręty nie zdadzą jednak egzaminu podczas prac budowlanych, konstrukcyjnych czy wykończeniowych. Wtedy warto sięgnąć po ich specjalistyczne wersje, które niewątpliwie znacznie ułatwią całą pracę, a oprócz tego zagwarantują jej lepsze efekty. Dowiedz się, do czego służą.

 

Rodzaje wkrętów

 

Do czego służą wkręty farmerskie?

Wkręty farmerskie to jeden z rodzajów wkrętów specjalistycznych, które wykorzystywane są do mocowania blach profilowanych do konstrukcji drewnianych. Sprawdzą się także podczas kładzenia dachu, a także w trakcie naprawiania go. Wkręty farmerskie posiadają powłokę lakierniczą, której zadaniem jest zabezpieczenie łączenia w trakcie montażu, jak również eksploatowania. Dzięki temu wkręt nie niszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych oraz fizycznych. Wkręty farmerskie wyposażone są w końcówkę samowiercącą, co sprawia, że praca z nimi jest znacznie precyzyjniejsza i szybsza.

Różne rodzaje wkrętów dostępne są w naszym sklepie w dziale Elementy maszyn: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/520-mechanika/elementy-maszyn

 

Poznaj zastosowanie wkrętów dwugwintowych

Wkręty dwugwintowe (śruby dwugwintowe, wkręty dwustronne) są to łączniki specjalistyczne, które stosowane są do tworzenia niewidocznych mocowań. Stosowane są głównie podczas pracy z drewnem – zarówno przy montażu paneli, belek, jak i boazerii. Wyróżniają się tym, że z obu stron zakończone są gwintami metrycznymi, dzięki czemu mogą skutecznie i w bardzo estetyczny sposób połączyć ze sobą dwa elementy. Wkręty dwugwintowe używane są do łączeń drewno-drewno, metal-metal, jak również drewno-metal.

 

Konfirmaty – do czego się je stosuje?

Konfirmaty wykorzystywane są do tworzenia solidnych łączeń meblowych. Sprawdzą się zarówno w trakcie skręcania, jak również demontowania mebli. Produkuje się je z niskowęglowej stali ocynkowanej, co sprawia, że wykazują znakomitą odporność na uszkodzenia mechaniczne i wyróżniają się świetną trwałością. Konfirmaty najczęściej używane są do tworzenia prostopadłych łączeń dwóch płyt meblowych.