Akcesoria CNC silniki krokowe sterowniki łożyska liniowe prowadnice liniowe śruby kulowe trapezowe sterownik silnika krokowego Łożyska liniowe Śruby trapezowe Silnik krokowy Serwonapęd Prowadnica liniowa

tel: 87 307 07 50 * tel: 87 307 07 60 *** fax: (87) 737 12 60 *** e-mail: biuro@cnc.info.pl

Akcesoria CNC
Jak kupić Jak zbudować maszynę CNC kalkulator obliczeń przekładni pasowych Kontakt EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
 
rzetelna firma
 
tax free zwrotpodatku dla podróżnych

CSMIO -STEROWNIKI CNC

CSMIO/IP-S

CSMIO/IP-S 6-osiowy CNC Ethernet Motion Controller (STEP/DIR) - profesjonalny sterownik

Profesjonalny cyfrowy sterownik CNC CSMIO/IP-S to obecnie najwydajniejszy i najdokładniejszy sterownik firmy CS-LAB do zastosowań wymagających wysokiej precyzji i zwiększonej niezawodności. Jest to propozycja dla użytkowników, którzy do zagadnienia CNC podchodzą profesjonalnie, zwracając uwagę na rozsądną cenę za produkt. CSMIO-IP-S jest połączony z komputerem za pomocą łącza Ethernet, co zwiększa prędkość transmisji oraz stabilność w porównaniu z najpopularniejszym LPT. Największą przewagą CSMIO-IP-S nad jego tańszym bratem CSMIO-LPT jest zastosowanie portu Ethernet zamiast LPT, co oprócz wielokrotnie zwiększonej prędkości transmisji sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej niezawodne. Urządzenie wysyła sygnały sterujące STEP/DIR z częstotliwością aż do 4 Mhz. Ponadto, CSMIO-IP-S posiada wiele różnorodnych portów cyfrowych i analogowych, z możliwością dalszej rozbudowy poprzez zastosowanie modułów rozszerzających. I tak, w standardowym wyposażeniu mamy 32 wejścia cyfrowe, 16 wyjść cyfrowych, 4 wejścia analogowe, 2 wyjścia analogowe, port RS-232, RS-485, CAN.

SPECYFIKACJA:

- Połączenie z komputerem poprzez sieć Ethernet
- Obsługa do sześciu osi
-Częstotliwość STEP do 4MHz (wyjścia różnicowe, bardzo odporne na zakłócenia)
- Niezwykle stabilne sterowanie prędkością obrabiarki dzięki wykorzystaniu specjalizowanych układów FPGA oraz zaawansowanych algorytmów regulacji.
- 32 wejścia cyfrowe i 16 wyjść cyfrowych (można rozszerzyć do 192 wejść / 96 wyjść poprzez dodatkowe moduły)
- 4 wejścia analogowe / 2 wyjścia analogowe (0-10V)
- Wszystkie we/wy optoizolowane oraz zabezpieczone przed zwarciem i przegrzaniem - standard przemysłowy 24V.
- Obsługa do 3 osi zależnych z możliwością korekcji geometrii maszyny.
- Sterowanie falownika wrzeciona poprzez wyjście analogowe.
- Możliwość rozszerzania funkcji poprzez dodatkowe moduły CanOpen. Obecnie dostępne są następujące moduły:

 • CSMIO-IO - moduł dodatkowych 16 wejść i 8 wyjść (24V, optoizolacja, zabezpieczenia przeciążeniowe). Możliwe jest podłączenie do 10 takich modułów.
 • CSMIO-JOG - moduł podłączenia MPG - bardzo płynne sterowanie ruchem maszyny, automatyczne przełączanie pomiędzy trybem prędkościowym i pozycyjnym.
 • Blisko zakończenia są też prace nad modułem CSMIO-SCAN - do obsługi skanera laserowego.

- Solidna aluminiowa obudowa, dobrze odprowadzająca ciepło, oraz doskonale chroniąca obwody elektroniczne urządzenia.
- Wygodny montaż na szynie DIN.
- Sukcesywnie rozwijane oprogramowanie i możliwość samodzielnej aktualizacji.
- Możliwość sterowania wszystkimi sygnałami cyfrowymi i analogowymi poprzez makra VisualBasic.
- Obsługa sygnałów FAULT z serwonapędów - natychmiastowe zatrzymanie maszyny w przypadku awarii którejkolwiek osi.
- Obsługa RESET dla napędów osi.
- czytelne kontrolki na przednim panelu, ułatwiające prace instalacyjne.
- W najbliższych aktualizacjach pojawi się obsługa mapowania śruby oraz gwintowania.


Sterownik składa się z dwóch płytek (CPU-CSMIO-IP-S oraz IO-CSMIO-IP-S):

CSMIO/IP-S

Obie płytki zabudowane są w aluminiowej obudowie montowanej na szynę DIN. Wyjścia i wejścia wyprowadzone są złączami DB25. Dostępne będą specjalne moduły przejściowe z DB25 na złącza typu terminal blocks do łatwego przyłączania przewodów, moduł taki również montowany będzie na szynę DIN.

CSMIO/IP-S

Dlaczego Ethernet, a nie LPT czy popularny USB?

Sterowanie za pośrednictwem portu Ethernet ma wiele zalet, oto najważniejsze z nich:

 • stabilne połączenie komputera PC (MACH) ze sterownikiem czego na pewno brak w przypadku sterowania po USB
 • odległość sterownika od maszyny przekraczająca 5m nie jak w przypadku USB czy LPT
 • sterowanie do 6-osi
 • generowanie impulsów STEP/DIR z bardzo dużą dokładnością i powtarzalnością jak i częstotliwością
 • duża ilość szybkich portów wejściowych i wyjściowych (cyfrowe , analogowe)
 • duże możliwości rozbudowy o kolejne modułu ( I/O jak również specjalizowane np JOG ) , co w przypadku napisania skryptów pozwala podłączanie urządzeń dodatkowych jak rozbudowane magazyny narzędzia i inne..
 • system całkowicie przystosowany do pracy w standardzie przemysłowym (I/O w standardzie 24V ,

OPROGRAMOWANIE WEWNĘTRZNE STEROWNIKA

Urządzenie wyposażony jest w autorski system operacyjny działający w czasie rzeczywistym (ProcSequencer). AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA

Wszystkie sterowniki CS-LAB posiadają zainstalowany program ładujący (tzw. bootloader) dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia sprzętu przy nieudanej aktualizacji oprogramowania. Aktualizacja odbywa się przy pomocy intuicyjnego kreatora aktualizacji, nie wymaga znajomości samego sprzętu. Najnowsze oprogramowanie do naszych kontrolerów znajduje się zawsze na naszej stronie internetowej.

Pobierz:

Do góry
CSMIO-MPG

CSMIO-MPG - moduł do ręcznej manipulacji osiami do CSMIO-IP

CSMIO-MPG jest to moduł do obsługi MPG (JOG) do ręcznej manipulacji osiami. Wyposażony jest w 3 wejścia cyfrowe mnożnika (x1 x10 x100), 6 wejść wyboru sterowanej osi, 2 wejścia niezależne, 2 wyjścia niezależne, 2 wejścia analogowe do podłączenia potencjometru korekcji prędkości posuwu oraz do korekcji prędkości wrzeciona, wejście i wyjście STOPu awaryjnego. Moduł ten może być podłączony tylko do sterownika CSMIO. Moduł można zakupić wraz z manipulatorem MPG (Handheld Rotary Encoder).

CSMIO-MPG

Produkt CSMIO-MPG umożliwia rozbudowanie sterowania CSMIO/IP o funkcję ręcznego manipulatora MPG (Manual pulse generation). Urządzenie jest produkowane w formie modułu zewnętrznego podłączanego do sterowania za pomocą magistrali CAN.

Dzięki podłączeniu ręcznego manipulatora możliwe jest precyzyjne sterowanie maksymalnie 6 osiami bez konieczności sterowania ruchem z programu MACH3. Operator maszyny może obserwować jej pracę jednocześnie z bliska sterując ruchem osi. Podobnie jak w sterowaniu CSMIO/IP moduł CSMIO-MPG wymaga zasilanie napięciem w standardzie przemysłowym 24V. Wejścia i wyjścia cyfrowe są wewnętrznie izolowane optycznie i filtrowane. Całość zamknięta jest w kompaktowej obudowie, montowanej na szynie DIN, co jeszcze bardziej upraszcza i skraca czas montażu mechanicznego i elektrycznego w szafie sterowniczej.

Moduł manipulatora jest wyposażony w 3 wejścia cyfrowe wyboru mnożnika (x1, x10, x100), 6 cyfrowych wejść wyboru sterowanej osi, 1 wejście cyfrowe ogólnego przeznaczenia, 2 wejścia analogowe, 2 wyjścia cyfrowe ogólnego przeznaczenia i obwód E-STOP.

Pobierz:

Do góry
CSMIO/IP-A

CSMIO/IP-A Ethernet Motion Controller - System sterowania +/- 10 V

Produkt dla profesjonalnych użytkowników - cyfrowy sterownik CNC CSMIO-IP-A +/- 10 V do zastosowań wymagających wysokiej precyzji i zwiększonej niezawodności. CSMIO-IP-A to propozycja dla użytkowników, którzy do zagadnienia CNC podchodzą profesjonalnie, zwracając uwagę na rozsądną cenę za produkt. Dla użytkownika sterownik ten jest prawie identyczny jak CSMIO/IP-S różni się tylko użytym napędem systemu sterowania. Produkt wchodzi do sprzedazy na początku 2012 roku.

CSMIO/IP-A CSMIO/IP-A
Do góry
CSMIO-IO

CSMIO-IO - moduł dodatkowych wejść/wyjść dla CSMIO-IP

CSMIO-IO jest to moduł dodatkowych 16 wejść cyfrowych oraz 8 wyjść cyfrowych. Moduł można podłączyć (aż do 16 modułów) do CSMIO-IP-S i CSMIO-IP-A. Sterowniki są tak zaprojektowane, że wykryją podłączone moduły samoczynnie. Ich obsługa odbywa się za pomocą plug-ina sterowania w programie. System sterowania CSMIO/IP-S posiada standardowo 32 wejścia i 16 wyjść cyfrowych. W bardziej wymagających aplikacjach ta liczba może okazać się niewystarczająca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom użytkowników powstał moduł CSMIO-IO oferujący dodatkowo 16 wejść i 8 wyjść cyfrowych. Moduł komunikuje się ze sterownikiem CSMIO/IP poprzez magistralę CAN. Do szyny rozszerzeń można podłączyć do 16 modułów CSMIO-IO, stąd łatwo obliczyć, że maksymalnie w systemie sterowania CSMIO/IP można obsłużyć 288 wejść i 144 wyjścia cyfrowe. Wszystkie wejścia i wyjścia modułu pracują w standardzie przemysłowym 24V oraz posiadają pełną izolację optyczną z dodatkowymi zabezpieczeniami przed zwarciem i przegrzaniem.

CSMIO-IO Moduły CSMIO-IO znakomicie sprawdzają się w systemach rozproszonych, dla przykładu - podłączając pulpit sterowniczy nie trzeba wiązki z oddzielnymi przewodami dla każdego przycisku, wystarczy tzw. ?skrętką? doprowadzić szynę CAN do pulpitu, umieścić w nim CSMIO-IO i krótkimi przewodami podłączyć przełączniki i kontrolki.

Pobierz:

Do góry
CSMIO/IP-M

CSMIO/IP-M Ethernet Motion Controller - niedrogie rozwiązanie zamiast sterownika LPT

Niedrogi sterownik CNC skierowany do użytkowników, którzy do tej pory decydowali się na zakup kontrolera LPT. Jego zalety to: uniezależnienie się od portu LPT, znacznie lepsza płynnośći ruchu niż przy LPT. Wejścia analogowe - możliwość podłączenia potencjometrów do ustawiania prędkości posuwu i obrotów wrzeciona, wyjścia analogowe - możliwość bezpośredniego podłączenia falownika (sterowanie obrotami).

PODSTAWOWE DANE STEROWNIKA CSMIO/IP-M
Wejścia cyfrowe 12
Wyjścia cyfrowe 6
Wejścia analogowe 2
Wyjścia analogowe 2
Ilość obsługiwanych osi 4
Maksymalna częstotliwość STEP 125kHz
Wypełnienie sygnału STEP 50%
Typ komunikacji Ethernet

Pełna izolacja optyczna, zabezpieczenia zwarciowe i termiczne na wyjściach cyfrowych. Możliwość sterowania z laptopa, również 64bit, Windows 7. Sprzętowo generowany sygnał STEP, lepsza płynność i stabilność ruchu. Dokładniejsze procedury bazowania, możliwość dołączenia modułu CSMIO-MPG z autonomiczną obsługą ręcznego enkodera.

W zestawie CSMIO/IP-M otrzymają Państwo:

- Sterownik CNC CSMIO/IP-M
- Przewód połączeniowy Ethernet
- Wtyczkę zasilania ?Phoenix? 3 pin (1 szt.)
- Płytę CD z elektroniczną wersją instrukcji obsługi oraz oprogramowaniem


Sterownik nie zawiera w komplecie przejściówek ze złącz DB -> Terminal block. Można je zakupić osobno w cenie 50 zł netto:

- Przejściówka 1xDB25 -> Terminal block
- Przejściówka 1xDB25 + 1xDB9 -> Terminal Block
- Taśma połączeniowa DB25 (2 szt.)
- Taśma połączeniowa DB9 (1 szt.)

Pobierz:

Do góry Do góry
Projekty maszyn sterowniki cnc Oprawy narzędziowe
Sterowniki silników krokowych - oferta i ceny silniki krokowe - oferta i ceny narzędzia skrawające
ŁOŻYSKA LINIOWE - oferta i ceny PROWADNICE LINIOWE - oferta i ceny Wrzeciona elektryczne - oferta i ceny
Pasy i koła zębate pasy napędowe taśma bezkońcowa pasy bezkońcowe tasmy transportujace pasy napedowe tasma bezkoncowa - oferta i ceny śruby kulowe śruby trapezowe napęd liniowy - oferta i ceny Listwy zębate koła zębate przesów liniowy - oferta i ceny
Zadajniki obrotowo impulsowe MPG Łożyska w oprawach - oferta i ceny Prowadniki przewodów - oferta i ceny
SERWO STEROWNIKI - oferta i ceny Przekładnie planetarne Czujnik długości narzędzia - oferta i ceny
Stoły liniowe - oferta i ceny Wielokliny - oferta i ceny
Sprzęgła precyzyjne sprzęgła kłowe sprzęgła mieszkowe - oferta i ceny
Zasilacze sterowników - oferta i ceny FALOWNIKI przemienniki częstotliwości falowniki przetwornice częstotliwośc falownik - oferta i ceny Osłony mieszkowe
Elektronika cnc - oferta i ceny PLC - oferta i ceny Pasy i koła klinowe - oferta i ceny
Łańcuchy, koła łańcuchowe - oferta i ceny Tuleje ślizgowe - oferta i ceny Przekładnie kątowe - oferta i ceny
aktuatory liniowe - oferta i ceny pomiar przemieszczeń - oferta i ceny Łączniki krańcowe - oferta i ceny
Generator przebiegu prostokątnego - oferta i ceny Profile aluminiowe konstrukcyjne łożyska - oferta i ceny
Złącza obrotowe Loctite - chemia techniczna THK - oferta i ceny
Profile Aluminiowe Tworzywa sztuczne Dźwignie zaciskowe
Koła ręczne Pokrętła sterujące Pokrętła zaciskowe
Uchwyty Zamki Zawiasy
System mocowania czujika Wibroizolatory Zestawy kołowe i koła
Liczniki, mierniki, regulatory Przekaźniki czasowe Silniki elektryczne
Narzędzia pneumatyczne Pneumatyka Uszczelnienia techncizne

pRZEKŁADNIE PLANETARNE

Przekładnie planetarne

Wychodząc na przeciw oczekiwań naszych klientów wprowadziliśmy do oferty szeroką gamę przekładni planetarnych.

Przekładnie te charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Prosimy zapoznać się z kartami katalogowymi,a w razie pytań

o kontakt z naszym działem doradztwa technicznego, gdzie technicy pomogą dobrać odpowiednią przekładnię dostosowaną do Państwa potrzeb.

 

Zobacz katalog - KATALOG

 
łożyska nsk łożyska SKFłożyska FAG - prowadnice liniowe łożyska liniowełożyska CX
Abba linear - prowadnice linioweBEA INGRANAGGI S.p.A., Włochy - łańcuchy koła łańcuchoweelatech - pasy zębate poliuretanowegates pasy zębate pasy klinowe neoprenowesit
rexroth - prowadnice liniowe łożyskarw sprzęgła precyzyjnethk prowadnice liniowe łożyska liniowe
baldor serwonapędyelte elektrowrzecionaktr sprzęgła
hiwin prowadncesołtys design - projekty maszyn cncbrevetti stendalto prowadniki przewodów
alumatic
 

Forum cnc.info.pl

WWW.CNC.INFO.PL

Znajdziesz tam tysiące informacji dotyczących budowy, sterowania i obsługi maszyn CNC.

Fotografie, plany budowy, porady, opinie, rozwiązania problemów.

Dowiesz się jak samemu zbudować:

 • ploter
 • frezarkę
 • grawerkę
 • tokarkę
 • wycinarkę plazmową
 • wycinarkę styropianu

Zakaz kopiowania opisu i zdjecia, wszystkie próby będą zgłaszane do odpowiednich organów !!
Opis sprzedawanych przeze mnie przedmiotów jak i zamieszczone niektóre zdjecia stanową przedmiot praw autorskich i podlega ochronie zgodnie z ustawa z dn. 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz.93) oraz ochronie z ustawy z dn. 08.06.1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. nr. 47 poz. 211).