sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Płyty główne sterowników CNC

Płyta główna sterowania CNC - SSK-MB1

Płyta główna SSK-MB1 zaprojektowana została w celu podłączenia do 4 sterowników silników krokowych (serw) do komputera PC wyposażonego w równoległy port LPT. Rozdziela ona poszczególne sygnały z portu na złącza śrubowe ARK (3 osie są wyprowadzone bezpośrednio na złącza ARK, 4-ta oś wyprowadzona jest do złącza AUX, do którego należy dolutować przewody). Dodatkowym atutem urządzania jest możliwość podłączenia peryferii typu: krańcówki, przycisk awaryjnego zatrzymania itp. Na płytce znajdują się przełączniki umożliwiające wybór trybu pracy w sterownikach SSK-B01 (pełen krok,1/2kroku). W module zainstalowano dwa niezależne przekaźniki służące do programowego włączania/wyłączania np. wrzeciona czy chłodziwa. Przy zastosowaniu dodatkowych modułów możliwa jest regulacja prędkości wrzeciona (Spindle Control) lub regulacja temperatury drutu (Kanthall) pin1 złącza AUX.

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Płyta główna sterowania CNC - SSK-MB2

Płyta główna SSK-MB2 zaprojektowana została w celu podłączenia do 4 sterowników silników krokowych (serw) do komputera PC wyposażonego w równoległy port LPT. Rozdziela ona poszczególne sygnały z portu na złącza śrubowe ARK. Dodatkowym atutem urządzania jest możliwość podłączenia peryferii typu: krańcówki, przycisk awaryjnego zatrzymania itp.

W module zainstalowano dwa niezależne przekaźniki służące do programowego włączania/ wyłączania np. wrzeciona czy chłodziwa. Przy zastosowaniu dodatkowych modułów możliwa jest regulacja prędkości wrzeciona (Spindle Control) lub regulacja temperatury drutu (Kanthall).

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
KANTHAL - regulator temperatury drutu do Mach3

Moduł Kanthall przeznaczony jest do regulacji stopnia nagrzania drutu oporowego w różnego rodzaju ploterach termicznych. Przystosowany jest do współpracy z płytą główną SSK-MB1 i SSK-MB2. Sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu sygnału PWM (modulacja szerokości impulsu), dlatego też moduł będzie poprawnie współpracował z programami, sterownikami z wyjściem PWM.
Do wykonania połączeń z urządzeniami zewnętrznymi wykorzystano złącza typu ARK 1,5 mm² o maksymalnym napięciu 250V i prądzie przewodzenia 16A. Komponenty, z których wykonany został moduł Kanthall spełniają dyrektywę RoHS Unii Europejskiej dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Urządzenie wykonuje się w technologii bezołowiowej. Spoiwo użyte do montażu urządzenia zawiera 99% cyny i 1% miedzi.

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
SpindleControl - sterownik falownika do MACH3

Przetwornik był testowany w temperaturze pokojowej tj. 20°C i wilgotności względnej 50-60%.
Do zasilania przetwornika należy stosować zasilacz stabilizowany 12V, ponieważ zmiany napięcia zasilającego mogą powodować zmiany napięcia wyjściowego.
Potencjometr umieszczony na płytce przetwornika służy do zgrubnej regulacji napięcia wyjściowego- w niektórych przypadkach dzięki temu potencjometrowi można dokładnie ustawić dane napięcie wyjściowe.
Wydajność prądowa przetwornika nie jest większa niż 20mA, dlatego też przewody wyjściowe z płytko do falownika powinne być możliwie najkrótsze by nie "dławić" napięcia wyjściowego.

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Kabel D-Sub wtyk/gniazdo długość 5mb
Do sklepu Zapytaj zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Do sklepu Zapytaj zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
Zdjęcia użytkowników forum
Zdjęcie użytkownika forum