Akcesoria CNC silniki krokowe sterowniki łożyska liniowe prowadnice liniowe śruby kulowe trapezowe sterownik silnika krokowego Łożyska liniowe Śruby trapezowe Silnik krokowy Serwonapęd Prowadnica liniowa

tel: 87 307 07 50 * tel: 87 307 07 60 *** fax: (87) 737 12 60 *** e-mail: biuro@cnc.info.pl

Akcesoria CNC
Jak kupić Jak zbudować maszynę CNC kalkulator obliczeń przekładni pasowych Kontakt EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
 
rzetelna firma
 
tax free zwrotpodatku dla podróżnych

Sterowniki silników krokowych

STEROWNIKI SILNIKÓW KROKOWYCH

Sterowniki silników krokowych umożliwiają sterowanie silnikami krokowymi za pomocą sygnałów kroku i kierunku (STEP/DIR) lub za pomocą wbudowanego zaawansowanego generatora (SSK-B13). Prędkość obrotowa zależy od częstotliwości podanych impulsów kroku, natomiast położenie wału silnika zależy od liczby tych impulsów. Wszystkie oferowane przez nas sterowniki posiadają układ kontroli prądu płynącego w uzwojeniach silników, co umożliwia zasilanie ich napięciem wyższym niż podane przez producenta silnika. Wyższe napięcie zasilania silnika, przełoży się na większą dynamikę pracy silnika. Każdy ze sterowników umożliwia nastawienie prądu jaki będzie płynął w uzwojeniu silnika krokowego oraz podziału (tzw. mikrokrok). Sterowniki w zależności od modelu umożliwiają nastawę podziału kroków od 1 do 1/256. Zastosowanie w sterowaniu mikrokroku zwiększa precyzję pozycjonowania, zarazem zwiększając płynność pracy silnika (mniejsze drgania). Zastosowanie optoizolacji wejść sterujących w sterownikach sprawia, że jest możliwe ich sterowanie sygnałami o różnych wartościach napięcia. W naszej ofercie znajdują się sterowniki dla silników bipolarnych, jednak możliwe jest podłączenie silników z 4-, 6- oraz 8- wyprowadzeniami.

Sterownik Silnika Krokowego SSK-B01 - 2A, 40V, 1/2 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B01

Sterownik SSK-B01 umożliwia sterowanie bipolarnego dwufazowego silnika krokowego z maksymalnym prądem do 2A na fazę. Silnik może być sterowany pełnym krokiem lub krokiem podzielonym na 2 co zwiększa dwukrotnie ich liczbę. Sterowanie silnikiem odbywa się za pomocą 3 sygnałów doprowadzonych do wejść DIR, STEP i ENABLE. Takie sterowanie zapewnia możliwość podłączenia go bezpośrednio do portu LPT komputera i współprace z dowolnego programu sterującego obrabiarkami CNC i ploterami np. Mach2, TurboCNC, kcam, master5 i wielu innych. Moduł ten wyposażony jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B02 - 4A, 40V, 1/2 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B02

Sterownik SSK-B02 umożliwia sterowanie bipolarnego dwufazowego silnika krokowego z maksymalnym prądem do 4A na fazę. Silnik może być sterowany pełnym krokiem lub krokiem podzielonym na 2 co zwiększa dwukrotnie liczbę kroków silnika. Sterowanie silnikiem odbywa się za pomocą 3 sygnałów doprowadzonych do wejść: DIR, STEP i ENABLE. Takie sterowanie umożliwia podłączenie go bezpośrednio do portu LPT komputera i współprace z dowolnym programem sterującym obrabiarkami CNC i ploterami np. Mach2, KCam, Master5, TurboCNC, CNCGraf. Sterownik ten wyposażony jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dioda LED sygnalizuje obecność napięcia zasilania.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B03 - 4,2A, 50V, 1/128 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B03

Sterownik SSK-B03 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. . Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi . Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stałoprądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. Jego 3-stanowa technika sterowania prądem pozwala na właściwe sterowanie cewkami przy relatywnie niskim pływaniu prądu przez co zmniejsza się grzanie silnika.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B04 - 7.8A, 80V, 1/256 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B04

SSK-B04 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi. Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stałoprądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. Jego 3-stanowa technika sterowania prądem pozwala na właściwe sterowanie cewkami przy relatywnie niskim pływaniu prądu przez co zmniejsza się grzanie silnika.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B05 - 1.5A, 30V, 1/8 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B05

Sterownik SSK-B05 umożliwia sterowanie bipolarnego dwufazowego silnika krokowego z maksymalnym prądem do 1,5A na fazę. Silnik może być sterowany mikrokrokowo z podziałem kroku 1/8 co zwiększa liczbę kroków silnika do ośmiu razy. Sterowanie silnikiem odbywa się za pomocą 3 sygnałów doprowadzanych do wejść DIR, STEP i ENABLE. Takie sterowanie zapewnia możliwość podłączenia go bezpośrednio do portu LPT komputera i sterowanie z dowolnego programu sterującego obrabiarkami CNC i ploterami na przykład: Mach 2, Kcam, Master5 TurboCNC i wielu innych. Dioda LED umieszczona na płytce sterownika sygnalizuje obecność napięcia zasilania i przy jego braku jest sygnalizatorem impulsów podawanych na wejście CLK, przełącznikiem DIP2 możemy ustawić podział kroku (1/1, 1/2, 1/4, 1/8). Sterownik przystosowany jest do współpracy z silnikami 1A na fazę lub 1,5A na fazę. Sterownik został przystosowany do współpracy z silnikami do 1,5 Nm stosowanych do budowy różnego rodzaju wycinarek termicznych.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B06 - 6A, 80V, 1/20 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B06

Sterownik SSK-B06 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. . Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi . Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stałoprądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. Jego 3-stanowa technika sterowania prądem pozwala na właściwe sterowanie cewkami przy relatywnie niskim pływaniu prądu przez co zmniejsza się grzanie silnika.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B07 - 8,2 A, 220 VAC, 1/128 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B07

Sterownik SSK-B07 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi. Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. Jego 3-stanowa technika sterowania pozwala na poprawne kontrolowanie prądu cewki przy zachowaniu małych tętnień, co z kolei skutkuje zmniejszeniem się grzania silników. SSK-B07 współpracuje z szeroką gamą silników Nema 34, 43 o prądzie do 8,2 A i może być stosowany w wielu różnych maszynach. Dzięki wbudowanemu specjalnemu obwodowi czoperowemu, motor pracuje bez wibracji i rezonansów przy małych prędkościach. Moment przy dużych prędkościach jest znacząco lepszy od tradycyjnych silników 3 i 5 fazowych. Sterownik jest szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B08 - 4,2, 50V, 1/512 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B08

Sterownik SSK-B08 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi.
Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. SSK-B08 współpracuje z szeroką gamą silników od Nema 14 do Nema 23 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś. Szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B09 - 7A, 70V, 1/512 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B09

Sterownik SSK-B09 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi.
Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. SSK-B09 współpracuje z szeroką gamą silników od Nema 17 do Nema 34 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś. Szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja. Szeroki zakres napięć zasilających 20 - 70 VDC, czyni go uniwersalnym w zastosowaniu i umożliwia adaptację w różny gotowych systemach sterowania.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B10 - 8,2A, 80V, 1/512 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B10

Sterownik SSK-B10 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi.
Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. SSK-B10 współpracuje z szeroką gamą silników od Nema 23 do Nema 42 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś. Szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B11 - 2,2A, 40V,1/8 krok

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B13

SSK-B11 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem o małych gabarytach. Jest dostosowany do sterowania dwu i cztero - fazowych silników krokowych z maksymalnym prądem 1A do na fazę. Silnik może być sterowany pełnym krokiem, podzielonym na 2, 4, 8 i 16, co zwiększa liczbę kroków silnika. Sterowanie odbywa się za pomocą trzech sygnałów doprowadzonych do wejść DIR (kierunek), CLK (krok) i ENABLE (zezwolenie na pracę). SSK-B11 współpracuje z szeroką gamą silników Nema 17, 23 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś.
Szeroki zakres napięć zasilających 10 - 27 VDC, czyni go uniwersalnym w zastosowaniu i umożliwia adaptację w różny gotowych systemach sterowania.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B12 - 5,2A, 68V,

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B12

Sterownik SSK-B12 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi. Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. Jego 3-stanowa technika sterowania pozwala na poprawne kontrolowanie prądu cewki przy zachowaniu małych tętnień, co z kolei skutkuje zmniejszeniem się grzania silników. SSK-B12 współpracuje z szeroką gamą silników Nema 17, 23, 34 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś. Szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B13 - 7A, 80 V, 1/64 kroku

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B13

Sterownik SSK-B13 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi.
Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. SSK-B13 współpracuje z szeroką gamą silników od Nema 14 do Nema 34 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś. Wbudowane potencjometry służą do ustawiania prędkości, przyspieszania i hamowania silnika. Jego dodatkową zaletą jest wbudowany generator i możliwość ustalania prędkości za pomocą potencjometru lub analogowego napięcia 0-5V. Do podłączenia potencjometru może posłużyć wyprowadzone na zewnątrz sterownika napięcie +5V. Szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja.


Sterownik Silnika Krokowego SSK-B14 - 2,2A, 40V,1/8 krok

Sterownik Silnika Krokowe SSK-B13

Sterownik SSK-B14 jest ekonomicznym, wysokowydajnym sterownikiem mikrokrokowym bazującym na najnowszych osiągnięciach technicznych. Jest dostosowany do sterowania 2-fazowymi i 4-fazowymi hybrydowymi silnikami krokowymi.
Używając zaawansowanej techniki bipolarnej stało-prądowej, pozwala uzyskać większą prędkość i moc z tego samego silnika porównując z tradycyjnymi technikami jakich używają np. sterowniki L/R. SSK-B14 współpracuje z szeroką gamą silników od Nema 8 do Nema 23 i może być stosowany w wielu różnych maszynach, takich jak: moduły X-Y, etykieciarki, cięcie laserem, maszyny grawerujące oraz urządzenia typu podnieś - przenieś. Szczególnie użyteczny w aplikacjach z małymi wibracjami oraz tam gdzie wymagane są wysokie prędkości i precyzja.
Szeroki zakres napięć zasilających 20-40 VDC, czyni go uniwersalnym w zastosowaniu i umożliwia adaptację w różny gotowych systemach sterowania.


Płyta główna sterowania CNC

Sterownik Silnika Krokowego

Sterowniki silników krokowych można podłączyć bezpośrednio do portu LPT przewodami doprowadzonymi do złącz ARK w sterowniku.
Można również zastosować tą płytke główną. Ułatwia ona podłączenie maxymalnie 4 sterowników silników krokowych, rozkład wyprowadzeń na złączach ARK plytki odpowiada rozkładowi wyprowadzeń w sterowniku.


Połączenia sterowników z płytą

Połączenia sterowników z płytą
Kliknij aby powiększyć

Schemat podłączenia sterowania w maszynie 3 osiowej z dodatkowym sterowaniem pompy chłodziwa i włączaniem obrotów wrzeciona.


Sterowniki 3-osiowe

sterowniki 3-osiowe

Kilka propozycji zestawów sterowania CNC. Różne kombinacje sterowników najczęściej wybierane najczęściej przez naszych klientów.
Sterowniki współpracują z oprogramowaniem sterującym przez port LPT obrabiarkami CNC i ploterami np. Mach2, STEP2CNC, KCam, Master5, TurboCNC i innymi.
Na zamówienie sterowniki maszyn CNC na większe prądy i dowolną ilość osi. Sterowniki są kompletne i gotowe do podłączenia, zamknięte w obudowy wyposażone w wyłącznik awaryjnego zatrzymania.
Każdy sterownik wykonujemy indywidualnie według wymagań klienta. Sterowniki współpracują z programam Mach2 oraz innymi sterującymi poprzez port LPT.
Możemy również wykonać sterowniki komunikujące się z komputerem za pomocą USB.


Zasilacze sterowników silników krokowych

Zasilacze

Moduł MZ-01 przeznaczony jest do zasilania sterowników silników krokowych jak i elementów peryferyjnych stosowanych w systemach sterowania CNC. Umożliwia zasilanie do 4 sterowników napięciem stałym, posiada oddzielny niestabilizowany zasilacz stopni końcowych i oddzielny stabilizowany zasilacz 5 i 12V. Przystosowany jest do współpracy z transformatorami o mocy znamionowej max 500W. Posiada sygnalizację każdego z napięć diodami LED.


Do góry
Projekty maszyn sterowniki cnc Oprawy narzędziowe
Sterowniki silników krokowych - oferta i ceny silniki krokowe - oferta i ceny narzędzia skrawające
ŁOŻYSKA LINIOWE - oferta i ceny PROWADNICE LINIOWE - oferta i ceny Wrzeciona elektryczne - oferta i ceny
Pasy i koła zębate pasy napędowe taśma bezkońcowa pasy bezkońcowe tasmy transportujace pasy napedowe tasma bezkoncowa - oferta i ceny śruby kulowe śruby trapezowe napęd liniowy - oferta i ceny Listwy zębate koła zębate przesów liniowy - oferta i ceny
Zadajniki obrotowo impulsowe MPG Łożyska w oprawach - oferta i ceny Prowadniki przewodów - oferta i ceny
SERWO STEROWNIKI - oferta i ceny Przekładnie planetarne Czujnik długości narzędzia - oferta i ceny
Stoły liniowe - oferta i ceny Wielokliny - oferta i ceny
Sprzęgła precyzyjne sprzęgła kłowe sprzęgła mieszkowe - oferta i ceny
Zasilacze sterowników - oferta i ceny FALOWNIKI przemienniki częstotliwości falowniki przetwornice częstotliwośc falownik - oferta i ceny Osłony mieszkowe
Elektronika cnc - oferta i ceny PLC - oferta i ceny Pasy i koła klinowe - oferta i ceny
Łańcuchy, koła łańcuchowe - oferta i ceny Tuleje ślizgowe - oferta i ceny Przekładnie kątowe - oferta i ceny
aktuatory liniowe - oferta i ceny pomiar przemieszczeń - oferta i ceny Łączniki krańcowe - oferta i ceny
Generator przebiegu prostokątnego - oferta i ceny Profile aluminiowe konstrukcyjne łożyska - oferta i ceny
Złącza obrotowe Loctite - chemia techniczna THK - oferta i ceny
Profile Aluminiowe Tworzywa sztuczne Dźwignie zaciskowe
Koła ręczne Pokrętła sterujące Pokrętła zaciskowe
Uchwyty Zamki Zawiasy
System mocowania czujika Wibroizolatory Zestawy kołowe i koła
Liczniki, mierniki, regulatory Przekaźniki czasowe Silniki elektryczne
Narzędzia pneumatyczne Pneumatyka Uszczelnienia techncizne

pRZEKŁADNIE PLANETARNE

Przekładnie planetarne

Wychodząc na przeciw oczekiwań naszych klientów wprowadziliśmy do oferty szeroką gamę przekładni planetarnych.

Przekładnie te charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Prosimy zapoznać się z kartami katalogowymi,a w razie pytań

o kontakt z naszym działem doradztwa technicznego, gdzie technicy pomogą dobrać odpowiednią przekładnię dostosowaną do Państwa potrzeb.

 

Zobacz katalog - KATALOG

 
łożyska nsk łożyska SKFłożyska FAG - prowadnice liniowe łożyska liniowełożyska CX
Abba linear - prowadnice linioweBEA INGRANAGGI S.p.A., Włochy - łańcuchy koła łańcuchoweelatech - pasy zębate poliuretanowegates pasy zębate pasy klinowe neoprenowesit
rexroth - prowadnice liniowe łożyskarw sprzęgła precyzyjnethk prowadnice liniowe łożyska liniowe
baldor serwonapędyelte elektrowrzecionaktr sprzęgła
hiwin prowadncesołtys design - projekty maszyn cncbrevetti stendalto prowadniki przewodów
alumatic
 

Forum cnc.info.pl

WWW.CNC.INFO.PL

Znajdziesz tam tysiące informacji dotyczących budowy, sterowania i obsługi maszyn CNC.

Fotografie, plany budowy, porady, opinie, rozwiązania problemów.

Dowiesz się jak samemu zbudować:

  • ploter
  • frezarkę
  • grawerkę
  • tokarkę
  • wycinarkę plazmową
  • wycinarkę styropianu

Zakaz kopiowania opisu i zdjecia, wszystkie próby będą zgłaszane do odpowiednich organów !!
Opis sprzedawanych przeze mnie przedmiotów jak i zamieszczone niektóre zdjecia stanową przedmiot praw autorskich i podlega ochronie zgodnie z ustawa z dn. 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz.93) oraz ochronie z ustawy z dn. 08.06.1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. nr. 47 poz. 211).