Akcesoria CNC silniki krokowe sterowniki łożyska liniowe prowadnice liniowe śruby kulowe trapezowe sterownik silnika krokowego Łożyska liniowe Śruby trapezowe Silnik krokowy Serwonapęd Prowadnica liniowa

tel: 87 307 07 50 * tel: 87 307 07 60 *** fax: (87) 737 12 60 *** e-mail: biuro@cnc.info.pl

Akcesoria CNC
Jak kupić Jak zbudować maszynę CNC kalkulator obliczeń przekładni pasowych Kontakt EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
 
rzetelna firma
 
tax free zwrotpodatku dla podróżnych

OPROGRAMOWANIE CNC - MACH 3 , LazyCam , Kreatory


mach3-sterowanie maszyny cnc

Program Mach 3 jest jednym z najpopularniejszych programów sterujących maszynami CNC w naszym kraju, zarówno dla rozwiązań komercyjnych jak i hobbystycznych. Steruje on pracą silników krokowych, lub serwonapędów wysyłając sygnały kroku i kierunku (Step/Dir). Program ten świetnie współpracuje ze wszystkimi sterownikami dostępnymi w naszej ofercie.
         Przy pomocy programu Mach3 możemy przekształcić komputer w sterownik maszyn CNC.
Umożliwia on m. innymi realizację sterowania następujących maszyn: 

 • plotery
 • frezarki, grawerki
 • tokarki
 • wypalarki plazmowe
 • wycinarki styropianu

        
      

Dzięki możliwości symulacji sterownika PLC, komunikacji ModBus przy pomocy programu Mach3, komputer PC możemy przekształcić w sterownik praktycznie dowolnej maszyny. Nasi klienci z powodzeniem zrealizowali sterowanie giętarki do rur, automatu spawalniczego, czy urządzenia do malowania proszkowego. Mach3 może sterować dowolnym urządzeniem, które ma maksymalnie 6 osi.
         Program Mach3 steruje ich praca na podstawie tzw. G-kodów, które możemy przygotować z plików wektorowych na przykład przy pomocy programu LazyCam.
         Program może sterować dowolnym zestawem sterownika i silnika krokowego. Może też być zastosowane dowolne rozwiązanie mechaniczne przeniesienia napędu ( śruby, listwy, czy paski zębate) – program ma możliwość definiowania parametrów pracy każdej osi z osobna. W oknie programu mamy podgląd na ścieżkę narzędzia, oraz na bieżąco możemy kontrolować parametry obróbki, takie jak prędkość posuwu, czy prędkość obrotową wrzeciona.         
         Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej. Jest on w pełni funkcjonalny. Został on jedynie ograniczony do 500 linii G-kodu. Po zakupie licencji ograniczenie programu wynosi 10.000.000 linii G-kodu.

MACH3 - www.ebmia.pl

Wymagania systemowe i sprzętowe Mach3:

Dla poprawnej pracy programu Mach 3 zaleca się użycie stacjonarnego komputera PC z zainstalowanym wymienionym poniżej systemem operacyjnym(w przypadku, gdy do sterowania używamy portu równoległego). Instalowanie programu na laptopie nie jest wskazane, ponieważ tryby oszczędzania energii stosowane w urządzeniach przenośnych mogą mieć negatywny wpływ na generowanie sygnałów sterujących. Laptopy można stosować, wówczas gdy w sterowaniu zostanie zastosowany kontrolery ruchu dedykowany do współpracy z programem Mach3. W naszej ofercie dostępne są: Smoothstepper, oraz CSMIO-IP ( impulsów są generowane przez kontroler, niezależnie od komputera).

Wymagania dla komputera stacjonarnego (w przypadku użycia portu równoległego LPT):

 • 32-bit wersja systemu Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, lub Windows 7 ( wersje 64-bitowe w przypadku portu LPT nie są obsługiwane)
 • Procesor 1Ghz 
 • 512MB pamięci RAM
 • Nie zintegrowana karta graficzna 32MB RAM

Laptop / 64-bit wersja systemu (z użyciem kontrolera ruchu)

 • Kontroler ruchu, np. Smoothstepper
 • System Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, or Windows 7
 • Procesor 1Ghz
 • 512MB pamięci RAM

Mach3 - Vista

         Program Mach3 można zainstalować na  32-bit wersji Windows Vista, jednak wymagana jest wówczas instalacja patch'a

Podstawowe możliwości i funkcje programu Mach3

mach3 offsety
 • Przemienia komputera PC w 6-cio osiowy sterownik maszyn CNC
 • Przy pomocy kreatorów, lub darmowego programu LazyCam w szybki i prosty sposób możemy przygotować G-kod
 • na bieżąco możliwy jest podgląd ścieżki narzędzia, oraz kontrola parametrów pracy
 • Możliwość symulacji sterownika PLC przy wykorzystaniu makr pisanych w  VBscript
 • Kontrola prędkości obrotowej wrzeciona
 • Sterowanie wyjściami dowolnego przeznaczenia
 • Możliwość sterowania manualnego i automatycznego maszyną
 • Możliwość wykorzystania ekranu dotykowego

Kreatory programu Mach3

mach3 offsetyKreatory są to mini programy, które poszerzają możliwości programu Mach3. W szybki i łatwy sposób pozwalają one przygotować G-kod dla często powtarzanych zadań w programie Mach3. Użytkownik może taki kreator stworzyć według własnych potrzeb. Razem z programem Mach 3 dostarczany jest zbiór kreatorów przygotowany przez użytkowników programu Mach3.                           

 

Na liście znajdują się kreatory umożliwiające w łatwy sposób przygotowane zadań m. innymi dla:
- planowania powierzchni;
- próbkowania powierzchni;
- frezowania tzw. kieszeni w kształcie koła, czy prostokąta;
- frezowania teksu;
- i wiele innych.

 

Powyższe generatory są udostępnione nieodpłatnie i działają bez ograniczeń.

 

 

Za dodatkową opłatą dostępny jest zbiór kreatorów przygotowany przez producenta oprogramowania Mach3 [”Mach3 Addons for Mill”] :

Zbiór tych kreatorów umożliwia w szybki i łatwy sposób zrealizowanie takich funkcji jak:

 • planowania powierzchni,
 • wycinania kieszeni o różnych kształtach,
 • wiercenia otworów,
 • wycinania gwintów,
 • frezowanie wpustów,
 • frezowanie kół zębatych
 • i wiele innych.

Wersje demonstracyjne tych kreatorów dołączone są do programu Mach3. Pozwolą one nam na zapoznanie się z wszystkimi funkcjami poszczególnych kreatorów, włącznie z podglądem ścieżki narzędzia, jednak nie pozwolą na wygenerowanie pliku roboczego G-kod. Aby móc generować G-kody wymagana jest licencja, która jest do nabycia w naszym sklepie.


Uwaga! Do poprawnej pracy kreatorów wymagana jest również pełna wersja programu Mach3 [licencjonowana].


Plik licencji, który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3].

Zbiór kreatorów znajduje się na liście kreatorów w programie mach3 pod nazwą Newfangled.

W chwili obecnej generatory są w języku angielskim.

 

         Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem, a następnie o przemyślany zakup, ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą, stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną. Termin oczekiwania standardowo wynosi ok 2-3 dni.

MACH3 Kreatory - www.ebmia.pl

LazyCam

Razem z programem Mach3 dostarczany jest darmowy program LazyCam. Jest to program, który w łatwy i szybki sposób na podstawie plików dxf, czy hpgl [oraz wielu inny typów plików] pozwoli na wygenerowanie G-kodu, który następnie wykona program Mach3. W programie istnieje możliwość definiowania parametrów obróbki. Podczas importu pliku wektorowego, w każdej z jego zdefiniowanych warstw możemy określić: średnicę narzędzia, głębokość wejścia narzędzia w materiał, szybkość obróbki, kierunek i prędkość obrotową wrzeciona, rodzaj użytego narzędzia. 
lazycam

         Dostępna jest również wersja PRO programu LazyCam, która wzbogaca program LazyCam o dodatkowe funkcje. Po zakupie licencji program pozwoli nam na wykonanie bardziej zaawansowanych operacji, takich jak: korekcja średnicy narzędzia, czy frezowanie kieszeni. Zakupu licencji można dokonać w naszym sklepie.
         Plik licencji, który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3]. W celu poprawnej pracy program wymaga  zainstalowania w systemie pakeitu .NET Framework w wersji 2.0 .
Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem, a następnie o przemyślany zakup, ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą, stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną. Termin oczekiwania standardowo wynosi ok 2-3 dni.

Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]
LazyCam - www.ebmia.pl

Licencja

Kupując licencję, nie ważne jest która wersja programu Mach3 jest zainstalowana, oraz jaka wersja językowa. W każdej chwili, za darmo możemy dokonać aktualizacji programu do najnowszej wersji. Na naszej stronie dostępna jest najnowsza, stabilna wersja oprogramowania. Nieodpłatnie udostępniamy również dla tej wersji spolszczenie ( może nie działać poprawnie z innymi wersjami programu Mach3).
         W przypadku zastosowań hobbistycznych jedna licencja może być używana na dowolnej liczbie maszyn. W przypadku zastosowań komercyjnych ( generującej dochody) wymagane jest, aby każda maszyna była zaopatrzona w odrębny plik licencyjny.
         Jeżeli program został zainstalowany jedynie w celu przetestowania, wówczas jest możliwość uruchomienia programu w trybie symulacji, który to spowoduje wyłączenie ograniczenia ilości linii G-kodu. Aby móc uruchomić tryb symulacji należy odinstalować sterowniki portu LPT ( lub ich nie instalować podczas instalacji programu Mach3).
         Plik licencji, który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3 ]. Wówczas po uruchomieniu programu, w jego menu powinna być widoczna nazwa firmy( lub nazwisko osoby prywatnej ) na jaką została przygotowana licencja.

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem, a następnie o przemyślany zakup, ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą, stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną. Termin oczekiwania standardowo wynosi ok. 2-3 dni.

Dodatkowe materiały

Konfiguracja mach3 z płytą główną - PL Optymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programem Mach3 - PL Video tutorial Dokumentacja programuOptymalizacja Windows XP do współracy z programem - EN
Mach3 EN Version3.043.022
Mach3 polska nakładka
Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Pliki konfiguracyjne

Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/2 kroku Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/8 kroku Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 4A Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 8A

Plik konfiguracji (rozszerzenie .XML) należy skopiować do głównego folderu programu ( standardowo będzie to C:/Mach3). Program należy uruchamiać z Mach3Loader.exe wybierając odpowiedni profil.

Forum dyskusyjne - Mach3

Akcesoria CNCNa forum dyskusyjnym można dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania, jego konfiguracji oraz użytkowania.

Forum dyskusyjne Mach 3

 

Do góry
Projekty maszyn sterowniki cnc Oprawy narzędziowe
Sterowniki silników krokowych - oferta i ceny silniki krokowe - oferta i ceny narzędzia skrawające
ŁOŻYSKA LINIOWE - oferta i ceny PROWADNICE LINIOWE - oferta i ceny Wrzeciona elektryczne - oferta i ceny
Pasy i koła zębate pasy napędowe taśma bezkońcowa pasy bezkońcowe tasmy transportujace pasy napedowe tasma bezkoncowa - oferta i ceny śruby kulowe śruby trapezowe napęd liniowy - oferta i ceny Listwy zębate koła zębate przesów liniowy - oferta i ceny
Zadajniki obrotowo impulsowe MPG Łożyska w oprawach - oferta i ceny Prowadniki przewodów - oferta i ceny
SERWO STEROWNIKI - oferta i ceny Przekładnie planetarne Czujnik długości narzędzia - oferta i ceny
Stoły liniowe - oferta i ceny Wielokliny - oferta i ceny
Sprzęgła precyzyjne sprzęgła kłowe sprzęgła mieszkowe - oferta i ceny
Zasilacze sterowników - oferta i ceny FALOWNIKI przemienniki częstotliwości falowniki przetwornice częstotliwośc falownik - oferta i ceny Osłony mieszkowe
Elektronika cnc - oferta i ceny PLC - oferta i ceny Pasy i koła klinowe - oferta i ceny
Łańcuchy, koła łańcuchowe - oferta i ceny Tuleje ślizgowe - oferta i ceny Przekładnie kątowe - oferta i ceny
aktuatory liniowe - oferta i ceny pomiar przemieszczeń - oferta i ceny Łączniki krańcowe - oferta i ceny
Generator przebiegu prostokątnego - oferta i ceny Profile aluminiowe konstrukcyjne łożyska - oferta i ceny
Złącza obrotowe Loctite - chemia techniczna THK - oferta i ceny
Profile Aluminiowe Tworzywa sztuczne Dźwignie zaciskowe
Koła ręczne Pokrętła sterujące Pokrętła zaciskowe
Uchwyty Zamki Zawiasy
System mocowania czujika Wibroizolatory Zestawy kołowe i koła
Liczniki, mierniki, regulatory Przekaźniki czasowe Silniki elektryczne
Narzędzia pneumatyczne Pneumatyka Uszczelnienia techncizne

pRZEKŁADNIE PLANETARNE

Przekładnie planetarne

Wychodząc na przeciw oczekiwań naszych klientów wprowadziliśmy do oferty szeroką gamę przekładni planetarnych.

Przekładnie te charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Prosimy zapoznać się z kartami katalogowymi,a w razie pytań

o kontakt z naszym działem doradztwa technicznego, gdzie technicy pomogą dobrać odpowiednią przekładnię dostosowaną do Państwa potrzeb.

 

Zobacz katalog - KATALOG

 
łożyska nsk łożyska SKFłożyska FAG - prowadnice liniowe łożyska liniowełożyska CX
Abba linear - prowadnice linioweBEA INGRANAGGI S.p.A., Włochy - łańcuchy koła łańcuchoweelatech - pasy zębate poliuretanowegates pasy zębate pasy klinowe neoprenowesit
rexroth - prowadnice liniowe łożyskarw sprzęgła precyzyjnethk prowadnice liniowe łożyska liniowe
baldor serwonapędyelte elektrowrzecionaktr sprzęgła
hiwin prowadncesołtys design - projekty maszyn cncbrevetti stendalto prowadniki przewodów
alumatic
 

Forum cnc.info.pl

WWW.CNC.INFO.PL

Znajdziesz tam tysiące informacji dotyczących budowy, sterowania i obsługi maszyn CNC.

Fotografie, plany budowy, porady, opinie, rozwiązania problemów.

Dowiesz się jak samemu zbudować:

 • ploter
 • frezarkę
 • grawerkę
 • tokarkę
 • wycinarkę plazmową
 • wycinarkę styropianu

Zakaz kopiowania opisu i zdjecia, wszystkie próby będą zgłaszane do odpowiednich organów !!
Opis sprzedawanych przeze mnie przedmiotów jak i zamieszczone niektóre zdjecia stanową przedmiot praw autorskich i podlega ochronie zgodnie z ustawa z dn. 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz.93) oraz ochronie z ustawy z dn. 08.06.1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. nr. 47 poz. 211).