sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Łożyska kulkowe samonastawne

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Łożyska kulkowe samonastawne

W naszej ofercie budowa łożysk Y, nazywana jest z reguły łożyskami  samonastawnymi kulkowymi, opiera się ona na pewnej konstrukcji uszczelnionych kulkowych łożysk zwykłych serii 62 oraz 63, przy czym cechuje się dość wypukłym zewnętrznym pierścieniem i w naprawdę większości przypadków poszerzonym wewnętrznym pierścieniem z określonym mocującym elementem, przy tym umożliwiającym bardzo szybki oraz łatwy montaż na wale. Konstrukcja zapewnia  bardzo szybki, łatwy i bezpieczny montaż. Wówczas są uszczelnione, nasmarowane oraz gotowe do zamontowania. Jest wiele dostępnych rozwiązań uszczelnienia i są dostępne owe warianty, praktycznie bezobsługowe.

Oferujemy przeróżne konstrukcyjne odmiany, materiały czy też rozmiary łożysk kołowych samonastawnych. Mamy również wersje ze smarami standardowymi oraz dopuszczonymi do kontaktu z żywnością. Są zgodne z wymaganiami norm ISO. Korzyści dla naszych klientów to znaczna poprawa wydajności, widoczne obniżenie kosztów utrzymania ruchu, ograniczenie dość szkodliwego wpływu na środowisko, bardzo długi okres eksploatacji łożysk, zredukowane poziomy głośnego hałasu i drgań, bardzo szybka, łatwa i co najważniejsze bezpieczna wymiana. Ze względu na swą wszechstronność i opłacalność nasze łożyska Y najczęściej znajdują swoje zastosowanie w: maszynach rolniczych; przetwórstwie spożywczym, w tym także w maszynach pakujących; systemach przenośników; systemach bliskiego transportu i przeładunku materiałów; włókienniczych maszynach; wentylatorach przemysłowych; specjalistycznych mechanizmach.

Ale nasza oferta także może zaproponować: Łożysko kulkowe samonastawne RAE12-NPP-FA106.INA; Łożysko kulkowe samonastawne K6201 2P TW INA; Łożysko kulkowe samonastawne GAY12-NPP-B.INA. Wówczas łożyska kulkowe samonastawne zastosowane są głównie w dość prostych łożyskowaniach. Są to zazwyczaj łożyska kulkowe poprzeczne, jednorzędowe  ze zmodyfikowaną powierzchnią zewnętrznego pierścienia. Nasze niezawodne łożyska samonastawne stosowane są  wyłącznie jako ustalające łożyska. Właśnie z tego powodu są one przydatne głównie do łożyskowania dość krótkich wałów i do zastosowań w których bowiem należy oczekiwać tylko i wyłącznie nieznacznych wydłużeń cieplnych. Małe wydłużenia tych wałów kompensowane są poprzez luz osiowy samego łożyska. Najbardziej widoczną cechą  samonastawnych łożysk jest  albowiem kulista bieżnia pierścienia zewnętrznego.

Łożyska samonastawne są to rozwiązania specjalistyczne, które stosowane są przede wszystkich w łożyskowaniach prostych. Zwykle można znaleźć je w miejscach, gdzie występują krótkie wały. Oprócz tego używa się ich także jako łożyska ustalające. Na rynku dostępne są w różnych wersjach – zarówno tych budżetowych, jak i nieco droższych. Do wymagających aplikacji najlepiej sprawdzą się oczywiście rozwiązania najwyższej jakości. Zapewnią one bowiem bezawaryjność oraz świetną wydajność. Co warto wiedzieć przed wyborem łożyska samonastawnego? Dowiesz się z naszego artykułu.

Łożyska samonastawne budowa

Zdecydowanie najpopularniejsze łożyska samonastawne to te w wariancie kulkowym, jednorzędowym oraz obustronnie uszczelnionym. Są one ustalane osiowo na konkretnym wale, zaś ich montaż, jak i demontaż jest naprawdę banalny. Za najbardziej charakterystyczne dla tego typu łożysk uważa się również kulistą powierzchnię zewnętrzną.

Charakterystyka łożysk samonastawnych

Łożysko samonastawne wykazuje m.in. znakomitą tolerancję na wahania współosiowości. Co więcej, są w stanie prawidłowo pracować przy niskich, jak również bardzo wysokich temperaturach, które wynoszą od -30°C do 100°C. Konkretne informacje warto jednak sprawdzić na opakowaniu łożyska. Warto także wspomnieć, że większość modeli łożysk samonastawnych ma luz promieniowy powiększony, a także niski poziom drgań i hałasu, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. Wybierając tego typu łożysko warto od razu postawić na takie, które zagwarantują bezawaryjną oraz precyzyjną pracę, a także niezawodność i świetną żywotność. Wśród najczęściej polecanych rozwiązań znajdziemy te od marki FAG oraz SKF.

Co należy zrobić, by zapewnić im jak najlepszą żywotność? Oprócz dopasowania odpowiedniego łożyska samonastawnego do danej aplikacji należy również pamiętać o przestrzeganiu poprawnego montażu, zadbaniu o jak najlepszą eksploatację, systematyczną konserwację, jak i regularne smarowanie.

Łożysko samonastawne budowa

Łożyska samonastawne to mechanizmy o długiej żywotności, wyróżniające się niezawodnością, a także znakomitą odpornością na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych, jak i niesprzyjające warunki pracy. Warto także podkreślić to, o czym wspominaliśmy powyżej, że mają one szeroki zakres temperatur, w jakich są w stanie pracować. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, łożyska samonastawne mogą być wykorzystywane tak naprawdę w każdej branży przemysłowej – również w miejscach, gdzie warunki pracy są trudne. Będą odpowiednie do krótkich wałów, jak również do miejsc, gdzie wymagane są niewielkie wydłużenia cieplne. W skrócie można więc uznać, że łożyska samonastawne znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży rolniczej, budowlanej czy górniczej oraz w przemyśle spożywczym czy w różnorodnych urządzeniach, takich jak podnośniki itp.

 

 

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png